Skocz do zawartości
ka21k

Coś wychodzi z mojego korala - co to?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauwazylem ze moj koral zrobil sie bialy w dwoch miejscach, wyglada to jak jakas narosl i z niej wystaja jakies cieniutkie wloski wygladajace jak grzebien. wychodza i chowaja sie. czy to jest normalne u korali czy moze to jakas choroba (pasozyt)?

Nie znam nazwy dla swojego korala ale moze ktos z Was biedzie wiedzial co to za gatunek. W sklepie powiedzieli mi ze bedzie odpowiedni dla moich blazenkow.

5082-chory koral.jpg

Bardzo prosze o Wasza pomoc.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T|o siatka lowna slimaka osiadlego. Nie jest to pasozyt. Jak Ci przeszkadza, zakup mandaryna. Powinien go potraktowac jako przekaske. Koral - z tego ujecia to na sarco stawiam. Chodz dziwne ze slimak zadomowil sie w miekkim koralu :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Ja mam osiadłeg i Mandaryna podan miesiace DWA, nieinteresuje sie Nim.pozatym Musie miec muszle poprostu ja i znisz Tyle bo co złapie bedziesz miał koralu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255211 AnT :

Ja mam osiadłeg i Mandaryna podan miesiace DWA, nieinteresuje sie Nim.pozatym Musie miec muszle poprostu ja i znisz Tyle bo co złapie bedziesz miał koralu

co jak co ale ja połowy tego tekstu nie rozumiem ;/, a co CI ten osiadły przeszkadza, jak nic nie robi to niech sobie jest ,ja na początku miałem ich sporo teraz nie widzę żadnego a do końca to nie wiem czy to osiadły ..;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jesli chodzi o tekst to tez dziwne dwa razy edytowałem i cos miesza za kazdym razem ?????

Mam osiadłego i jakoś nieprzeszkadza mi jest zaraz koło sacro i jakos dają rade życ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za szybka odpowiedz. Juz myslalem ze cos zlego dzieje sie z moim koralem a tu prosze taka niespodzianka. Do tej pory myslalem ze mam tylko jednego slimaka przygarnietego ze skala a tu okazuje sie ze jednak nie :)

Wielkie dzieki dla Chodi-ego: poszukalem i zeczywiscie jest to koral z rodziny Sarcophyton. Bez nazwy trudno znalezc jakis odpowiednik.

Slimaki w niczym mi nie przeszkadzaja, a niech sobie zyja.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.