Skocz do zawartości
majestic

250l 10000l/h

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam chyba jak każdy zacząć od miękasów... Waszym zdaniem za dużo cyrkulacji czy będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mięksów dużo dla twardych dobrze


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarco z reguły lubią dość mocną cyrkulację (u mnie ma się dobrze przy x50), inne (zoa, proto, discosoma i podobne) nie bardzo, i dla nich będzie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jeżeli więc zamierzam postawić na zwierzaki zoa, discosoma itd to jaką cyrkulację powinienem zastosować?? 1x5000 i 1x3000 czy jeszcze mniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255674 majestic :

Ok jeżeli więc zamierzam postawić na zwierzaki zoa, discosoma itd to jaką cyrkulację powinienem zastosować?? 1x5000 i 1x3000 czy jeszcze mniej??

Wydaje mi sie że za mało. Podaj najpierw wymiary baniaka.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymiarach dał bym 2 x 3 000 skierowane na przeciwko siebie w innych rogach


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1X5000 I 1X3000 za mało a 2x3000 ok?? To prawie tak jak litr na czterech to dobrze ale pół litra na dwóch to kijowo:clowning Czyli rómiem slawomirdyl że się z tym za mało przejęzyczyłeś i ostateczna rada z Twojej str to 2x3000??:) Chyba że duże znaczenie w moim przypadku mają rozmiary zbiornika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) Nie przeczytałem wielkości baniaka na początku


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok:playing Czyli wale 2x jvp-101 w przeciwległych roga akwarium... |Do tego dojdzie jeszcze 1000l/h z wylotu panela także wydaje się wszystko być wporządku:strutin:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim baniaku o takich samych wymiarach jak założyciel wątku, 2x5000 l/h. Pompy są w połowie zbiornika i wylot skierowany ku górze. Ale zdarza się, że i tak poderwie parę ziaren piachu. Wcześniej miałem 2x3000 l/h, ale wg mnie to słaba cyrkulacja. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość pożyczyć pompy JVP-101 i JVP-102 to byś naocznie zobaczył jak to jest i wybrał odpowiedni model :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#255702 parman :

Ja mam w swoim baniaku o takich samych wymiarach jak założyciel wątku, 2x5000 l/h. Pompy są w połowie zbiornika i wylot skierowany ku górze. Ale zdarza się, że i tak poderwie parę ziaren piachu. Wcześniej miałem 2x3000 l/h, ale wg mnie to słaba cyrkulacja. Pozdrawiam.

mówimy o koralach zoa, proto, discosoma


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie cały czas się zastanawiam który wariant wybrać... Po forumowych podpisach widzę że większość ma ponad 35xpojemność akwa a mi na 2xjvp-101 i dodatkowycm 1000 z wylotu wychodzi około 28:cursin

Parman- jaką masz obsadę?? Twarde, miękkie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie skałki z grzybkami, 2 sarco i parę LPS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a przy 10000l/h przepływu nie uda się już znaleść miejsca dla zwierzaków o mniej prądo-wodno lubnych upodobaniach?? Nie ukrywam że z pewnością spodobają mi się zarówno te korale o większych upodobaniach co do prądu wody jak i te mniej wymagające...

Tak więc jaką w miarę "uniwersalną" cyrkulację proponujecie??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma recepty ani przepisu na dobra cyrkulacje. Najpierw wybierz najtanszy wariant a pozniej kombinuj. Ustawienie skaly moze sprawic ze cyrkulacja x20 powyrywa ci korale lub x100 ze woda miejscami bedzie stala.

To samo dotyczy samych pomp. Wez jvp, koralie na kontrolerze i pompe marea. Kazda po 3 tys/h. Ustaw trzy jednakowe pojemnniki i odpal pompy. Jvp wymiesza, koralia rozbuja a marea wyleje. A wydajnosc taka sama....

Musisz doswiadczalnie probowac. Jvp kup bo sie zawsze przydaja. Jak nie do samego akwarium to do mieszania soli czy robienia dymu w sumpie itd. Koszt nie wielki wiec plecow nie bedzie.

Po kilku probach i podpatrywaniu innych zbiornikow zaskoczysz o co chodzi w tej cyrkulacji i zrobisz to jak nalezy.

Wiec nie licz na to, ze ktos ci napisze jakie pompy gdzie ustawic zeby bylo dobrze bo nie bedzie. Chyba ze skopiujesz co do kamyka zawartosc akwarium autora wypowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie i zachecam do eksperymentow

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co faktycznie za Twoją radą zainwestuje w JVP i chyba postawie na dwa modele 102 albo jeden 101 i jeden 102 i na własną rękę przekonywał się będę co trzeba zmienić, co dołożyć a co odjąć... Choć wciąż jestem w kropce to niestety muszę przyznać Ci rację chodi że tak indywidualne czynniki jak ot choćby ułożenie skały mają duży wpływ na cyrkulację i jej moc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo akwarium jak Ty, jeśli idzie o wymiar. mam też dwie JVP2 czyli 10000 l/h i wierz mi ze to nie jest za dużo, tez mam miękasy i idzie tak ustawić wszystko by było ok. kwestia ustawienia skały, można rozbić strumień o szybę itp. ale każdy baniak to inny przypadek i reguł nie ma.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.