Skocz do zawartości
Wojtesu

Led diy- schemat połączenia....

Rekomendowane odpowiedzi

#257710 nowy_zarażony :

A jak najtaniej zrobic do tego wschody i zachody z jednoczesna mozliwoscia manualnego dobrania koloru bialego i niebieskiego? Zupelny laik ze mnie i nawet nie wiem pod jakim haslem wklepywac w google:(

Wojtesu wrzucił w pierwszym poscie tego tematu link do urządzenia które tak zadziała.

Ja będę je miał w przyszłym tygodniu to bedę mógł napisac cos wiecej


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując połączenie samych diod z driverem to jak się okazuje nie problem. Jak narazie największym problemem jest wyliczenie ile diod maksymalnie można podłączyć na jaki driver i jak wyliczyć ile takich zestawów podłączyć do jakiego zasilacza żeby było ich jak najmniej(zasilaczy znaczy się). Może ktoś ma chwile żeby to opisać?


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By loccutus wątek LAMPA LED DYI

Po pierwsze Kosek ma racje - zasilamy ledy prądem, napięcie to parametr drugorzędny, któy ustala się na strukturze LED "sam" na skutek przepływu prądu.

Po drugie - zapominacie wszyscy jak jeden, że ledy łączyć można szeregowo co skutkuje tym że prąd płynący przez nie jest jeden, a spadki napięcia na ledach sie sumuje. Reasumując jak czytam że do zasilenia 6 ledów 1A potrzeba 6A to mi sie nóż w kieszeni otwiera. W matrycy LED Pacific Sun mamy 120 ledów - uważacie że tam idzie prąd 120A??

Do zasilenia 6 LED , charakteryzujących się spadkiem napięcia 3.3V przy prądzie 1A, wystarczy

3,3V *6 = 19,8V + 3V na driver co daje 22,8V/1A im wiecej zasilacz bedzie dawał napięcia od tej wartosci tym wiecej bedzie mocy strat.

Do zasilenia 12LED wystarczy 22,8V/2A - ledy łączymy w 2 łańcuchy po 6 sztuk a na każdy dajemy driver

Do zasilania 24LED wystarczy 22,8V/4A - ledy łączymy w 4 łańcuchy po 6 sztuk a na każdy dajemy driver.

A najprostszy driver macie tu; http://users.telenet.be/davshomepage/current-source.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikaczu2000 dzięki, wiedziałem że gdzieś to było ale za diabła znalezć nie mogłem, dzięki :-))


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.