Skocz do zawartości
djender

[300L]moja choroba morska - ender

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za namową kolegi RA345 też postanowiłem się podzielić moją młodą jeszcze solniczką.

Baniaczek wystartował na początku października zeszłego roku, do stycznia walczyłem ze wszelkimi plagami jakie mogą dopaść początkującego morszczaka, glony wszelkiej maści i atak brązowego gluta (okrzemki). Od połowy stycznia sytuacja uległa unormowaniu, glony się cofają, czasami coś jeszcze wyrasta, ale ogólnie zaczyna być porządek.

info techniczne:

wymiary baniaka to 70x80x60, co daje około 320L w baniaku a w całym obiegu ok 400L (sump 80L). Do tego mam automatyczną dolewkę z beczółki 50L.

Cyrkulacja 2 x Marea 3200

odpieniacz Wave 800

oświetlenie: 8x 24w T5 w takim układzie:

Blue plus

actinic

fiji purple

blue plus

aqua blue special

actinic

aqua blue special

blue plus

obsada narazie nie jest imponująca więc się nie ma co rozpisywać, są:

2 krewetki,

żółty cryptocentrus,

wargacz,

2 błazenki,

żółtooki tang,

Bicolor Psudochromis

seriatopora

montipora

gorgonia

troszke zoantusów

kilka miękasów

kilka różnej maści grzybków

quadricolor

A tu proszę kilka fotek, nie są najlepszej jakości, ale nie mam narazie czasu przysiąść się pożądnie do fotografowania akwarium.

3756-img_7943s.jpg

3756-img_7948s.jpg

3756-img_7950s.jpg

3756-img_7951s.jpg

3756-img_7952s.jpg

3756-img_7957s.jpg

3756-img_7958s.jpg

3756-img_7959s.jpg

3756-img_7961s.jpg

Tak wygląda w całości z jednej strony:

3756-img_7973s.jpg

a tak z drugiej:

3756-img_7975s.jpg

tak naprawde są dwa :) duzo osób wchodząc do mnie w pierwszym momencie ma wrażenie, że są dwa baniaczki

3756-img_7977s.jpg

a taką sobie wykombinowałem pod nim szafeczkę:

3756-img_7980s.jpg

zapraszam do komentowania i oceny


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super. Stwierdzam że czym większa solniczka tym ładniejsza i łatwiejsza w utrzymaniu.

P.S.

Jak ci się sprawuje fiji purple ??


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, co mam napisać, chyba dobrze :) w takim zestawieniu nie za bardzo widać działanie pojedynczej swietlówki, tym bardziej, że zapalają się po 4 :/


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było troszke zmian, troche przebudowałem skałki.

Najważniejsze jednak, że pojawił się nowy zwierzczek zakupiony od WojtkaM

jak widać ma się dobrze i jak narazie nawet nie rozpoczął podróży po akwa:)

3756-034s.jpg


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z glonami walka trwa od dawna, od 3 tygodni kręcą się "magiczne kuleczki" i zdaje się, że następuje poprawa. Inna sprawa ze kosta wbudowana jest narożnie, więc ze wględu na trudności z czyszczeniem 2 tylnych szyb robie to raz na miesiąc.

Co do ukwiałów, to chyba mam troszke szcześcia z tymi dwoma, bo tak jak je posadziłem tak sobie siedzą :waving, ale żeby nie było za pięknie, to błazenki mają je gdzieś i nocują w kącie z czyścikiem :). Spotkałem sie z taka opinią, że dobrze jest wpuścić do zbiornika błazenka, który wie po co są ukwiały i taki gagatek nauczy pozostałe. Poczekam jeszcze z miesiąc i moze tak zrobie, jeśli nadal będą moje błazenki omijać te ukwiały.

Co do pompek, takie mi Piotrek Jasiński zaproponował i takie są, jakoś nie dumalem nad tym i tak jakieś muszą być.

Skały jest sporo więcej, przebudowałem to co było, jest teraz więcej przesmyków, grot i półeczek :), zrobie czyszczenie akwa to wrzuce fotki. A co do alg, juz się nie rozrosną. Przygarnąłem żółtka z likwidowanego zbiornika jakieś 3 tygodnie temu, i najwyraźniej mu zasmakowały bo namiętnie je podjada i znikają w oczach :)

@intryg: co do fijipurple to okazało się, że jest jedną z przyczyn nadmiernego porostu glonów, zamieniłem na aquablue special :/


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny widok, gratulację :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz kolego ender - baniaczek naprawde fajny :waving

rozumiem ze nigdy nie przegrasz\poddasz sie ;-) ??

- tak trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ukwialu badz cierpliwy, moje ponad rok zlewaly na euphylie,sarco,xenie, quadri, a teraz quadri to najlepsze miejsce do rozrywki dla blazenkow :waving

musze tylko ukwial podtuczyc, zeby byl wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrianpotocki: mam nadzieje, że koniec bitwy jest bliski :waving bo i moja cierpliwość ma swoje granice.

@Lizard: słyszalem właśnie, że okres "zaprzyjaźniania" się błazenków z ukwiałem może być długi. Dzisiaj byłem świadkiem jak jeden z błazenków z rozpędu wpadl pyszczkiem w nowego ukwiała, biedny tak się wystraszył, że przez pare minut siedział za pompką w rogu akwa :)


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że moje ukwiały się polubiły:)

3756-img_7983.jpg


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po długim czasie oczekiwania, moje błazenki polubiły się z ukwiałami :D fajna niespodzianka po powrocie z pracy :D


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :D normalnie blazny z adhd :D hehhe. Dzikusy jakies :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza ten 2 :D hehehe długo się przyzwyczajały ???


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D to jest jeden z piękniejszych widoków na rafie,w akwarium i tv,teraz nie musisz już dokarmiać,rybki same będą dokarmiały swoje schronienie :D

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daimen: zielony ukwiał miałem gdzieś od początku marca, ignorowały go całkiem, czerwony pojawił się jakieś półtora miesiąca temu, a w poniedziałek była miła niespodzianka, oba błazenki siedzialy w czerwonym :D następnego dnia już w obu ukwiałach. Wczesniej przez prawie pół roku miałem innego zielonego BTA i nim się nie zainteresowały, aż pewnego dnia zginął przez zmielenie w pompie :/.

@Ra345: mam nadzieje, że zaczną to robić. Jak narazie takiego zachowania nie zauważyłem, a nawet na odwrót, jak podrzuciłem ukwiałom jedzonko, to ten większy błazenek powyciągał kawałki ryby z ukwiała :D. Ale masz racje, super to wygląda jak się gamonie w tych ukwiałach bawią :D. Mam też krewetke pistoletową z cintrusem w jednej norce, godzinami można patrzeć jak razem wychodzą na zwiady :D


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ra345: wygląda na to, że miałeś rację, co mnie bardzo cieszy :D najwyraźniej nowa przyjaźń służy wszystkim zainteresowanym :D

a przy okazji muszę się pochwalić nowymi podopiecznymi :

Już od kilku tygodni dzielnie na straży narożnika akwarium stoi sarco:

3756-img_8007s.jpg

a od wczoraj do LPS'ów dołączyły:

Euphyllia

3756-img_7992s.jpg

i Alveopora

3756-img_7989s.jpg


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D wszystko kwestia czasu,moje clarkii najpierw karmią ukwiała później dopiero napełniają swoje żołądki i tego się nie zmieni bo taka ich natura a dla nas wygoda,sarko wygląda świetnie,takiego jeszcze nie widziałem,alveopora :yes

poczekaj jak wyciągnie swoje polipy-kwiatki na ok 5 cm i będą się bujały z ruchem wody


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie takiego tłuściocha upolowałem, ma ze 12 cm długści jak się wyciągnie to z 15, i gruby na prawie 1 cm :strutin

3756-014.jpg


--

300L kostka + sump

8188_8427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.