Skocz do zawartości
pio7

Detrytus? Szary kurz??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zaciekawia mnie sytuacja w baniaku 60l, na dnie w miejscach o małej cyrkulacji zbiera mi się nieprawdopodobnie duzo różnego rodzaju syfu koloru szarego, są to takie jakby pousypywane kupki czegoś. Gdybym miał przerybiony zbiornik nie dziwiło by mnie to ale w akwa pływaja dwa błązenki, dwie wunderwaffe, dwie sexy po 1 cm i jedna ukwiałowa, 2 turbo i kilka małych ślimaków, jakieś małe rozgwiazdki, wężowidła i białe małe robaczki. Z korali to zielona sinularia, quadricolor, kilka rodzajów zoa, cavularia ze 3 rodzaje i jakieś grzybki. Podmieniam co tydzień ok >20% wody. Jakies podejrzeniea skąd to i co to?

Parametry w miarę ok, to znaczy kh 7,3 ca 340, sól 1,025 no3 ok 10


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli robią się z tego grudki mogą to być okrzemki

Odsysaj z dna i zastosuj absorbent silikatowy na okrzemki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wolno porozsypywane tylko w skupiskach w kształcie kopczyków, ścieżek, itp :)

Odsysam przy okazji odmulania dnia


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić fotke i wstawić na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258684 pio7 :

zbiera mi się nieprawdopodobnie duzo różnego rodzaju syfu koloru szarego, są to takie jakby pousypywane kupki czegoś.

Witam

te "kupki czegoś" do detrytus czyli to martwe szczątki, które często wypadają z skały podczas drążenia różnych organizmów w skale, z takim detrytusem dobrze radzi sobie DSB, a Tobie pozostaje rurka i dobre płuca :).

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co, odsysac i do kibla? nie mozna tego jakos plukac w RO i przez sito? ja przynajmniej tak robie od czasu do czasu, dlatego mam bialy piach, robie w moich 52 litrach, za rozgwiazde, babke, strombusy i wszystko inne, co powinno to robic za mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zwiekszyc lub skierowac tam cyrkulacje ? To powinno byc podnoszone w toni i lapane przez odpieniacz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zwiększyć ale obawiam się że wtedy i tak to wszystko znajdzie sobie jakies inne miejsce do gromadzenia się, więc może lepiej trzymac to w miejscu łatwo dostępnym dla rurki? No ale i tak poeksperymentuję z cyrkulacją...


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.