Skocz do zawartości
TMK

tanie przesyłanie

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłam z poczty. I tak się zastanawiam w jakim stopniu ten najprostszy sposób przesyłania jest bezpieczny?

woreczek strunowy do niego kółko z przeciętej butelki aby nie zgniopły się glony. I trochę wody. 2-3 takie woreczki do wiekszego woreczka strunowego, dokładnie zamknąć, potem do koperty babelkowej. Ona ma dwie dziurki nawet p zaklejemiu, więc obciełam i zalepiłam folia tak aby było szczelne.

Nadane jako priorytet nie polecony. grubość taka, aby dało się włozyć-wcisnąć do skrzynki typu euro,bo inaczej listonosz nie wie co zrobić...

Jakieś sugestie i komentarze?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki za czasów słodkiego akwa tak się wysyłało, zamiast butelki była sztywna wkładka, lub wąskie pudełeczko :) jako że roślinki młode i 'elastyczne' wszystko dochodziło w dobrym stanie.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo dostarczenie na drugi dzień jest pewnie powyzej 90%. zastanawiam się raczej nad niebezpieczeństwem typu peknie woreczek i woda sie wyleje.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę 3 grosze o wysyłaniu, mianowicie: glony kładę na kawałku papierowego ręcznika, zawijam i namaczam (przydaje się tu woda z podmian). Następnie delikatnie wyciskam tak, żeby woda kapała dopiero przy ściśnięciu. Zawijam w gazetę, oklejam taśmą, pakuję do woreczka, oklejam taśmą i do koperty. Rośliny mają odpowiednią wilgotność, a nie ma się co wylać :) Wysyłam od poniedziałku do środy, przed 15- przesyłki po 15 są nadawane dopiero następnego dnia. Dotychczas na kilkadziesiąt wysłanych glonów trafiła się tylko jedna zepsuta przesyłka.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy w polsce nie dziala juz opcja przesylek kurierskich door2door. W UK korzystamy np z parcel2go. Jest to rewelacyjne rozwiazanie, drozsze od zwyklej poczty zaledwie o 10-15%. Przesylka zajmuje max 24h w zaleznosci od odleglosci (oczywiscie na terenie uk - niestety). Wypelniasz formularz zamowienia uslugi na stronie podajac date i godzine, o ktorej kurier ma odebrac przesylke. Po wprowadzeniu adresu odbiorcy wyskakuje dokladna godzina doreczenia. Dogadujesz sie z odbiorca i wybierasz optymalny dla was czas. Kurier odbiera przesylke z domu i dostarcza pod drzwi odbiorcy. Dla orientacji powiem, ze przesylka do 2 kg kosztuje L4,20 czyli ok 20 zl. |Firma ta korzysta m.in. z kurierow DHL wiec jest spora szansa, ze i na terenie polski swiadcza firmy kurierskie tego typu uslugi.

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.