Skocz do zawartości
Riggs

Ulepszenia w Boyu 58l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zbiornik Boyu 58l. Chciałbym przed zalaniem spróbować conieco poprawić w tym Chińskim cudzie techniki:googleye

Na pierwszy ogień oświetlenie.

W pokrywie jest jedna świetlówka 2g11 18W(10000k) na tradycyjnym zasilaniu.

Pierwszą rzeczą którą chcę zrobić jest dołożenie więcej światła. Miejsca jest na zamontowanie np drugiej takiej lampy, myślałem też nad świetlówką E27 http://mcten.pl/aquatic-nature-solarlux-26w-1000030000k-blue-white-swietlowka-kompaktowa-p-3005.html?osCsid=9afdaaab23e33e886b35109be295c794

miejsca i na nią powinno starczyć. Co wybrać? Pierwsza opcja wymaga mniej przerabiania i będzie estetyczniejsza ale da mniej światła, w drugim przypadku łatwiej podłączyć, więcej światła ale i większa dewastacja bedzie konieczna.

Czy wogóle dostanę takiego kompakta do Boyu o odpowiednim dla morskiego widmie światła?

A może te świetlówki z Aquatic nature są "o d... potłuc"?

Kolejna sprawa to wyrzucenie starego statecznika i zastąpienie elektroniką z energooszczędnej żarówki coby się mniej grzało.

I pytanie jak rozmieścić filtrację w panelu? Dysponuję odpieniaczem który pasuje do komór 1,2 i tej z pompą. Gdzie najlepiej go umieścić, gdzie i czy dać gąbkę/ceramikę/kruszoną LR?

Proszę o pomoc osoby posiadające doświadczenie z takimi zestawami, jak by tu rozwiązać przedstawione wyżej problemy, a także o inne pomysły i przeróbki.

Pozdrawiam Riggs


Boyu 58l. 44 W światła, Koralia nano 1600, odpieniacz nn... 8 kilo skały- zaczęło się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsztsko zalerzy od tego co chcesz tam trzymac w tym akwa


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na necie orca tl 450 a boy to to samo


Reef Max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą tam na początku napewno same proste miękkie, jakaś krewetka, mała rybka. Dopiero jak się wprawię może coś twardego, ale nie chciałbym robić poważniejszych przeróbek na zalanym akwarium.

Poza tym niedługo czeka mnie przeprowadzka, a dzięki dłubaniu w technice może uda mi się powstrzymać przed zalaniem i zrobię to już w nowym mieszkaniu aby obyło się bez przenosin świeżego zbiornika:)


Boyu 58l. 44 W światła, Koralia nano 1600, odpieniacz nn... 8 kilo skały- zaczęło się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Riggs powiedz mi jak rozwiązałęś problem z odpieniaczem.Jestem szczęśliwym(narazie) posiadaczem boyu 80 l no i nie wiem jak z tym odpieniaczem.


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1036095553_skimmer_odpieniacz_boyu_wg_310_dla_wymagajacych.html

coś podobnego mam. powinien się mieścić w którejś z komór. ewentualnie coś będzieśz musiał kombinować z rurką na której jest gąbka. w akucji masz wymmiary więc sprawdz u siebie...


Boyu 58l. 44 W światła, Koralia nano 1600, odpieniacz nn... 8 kilo skały- zaczęło się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.