Skocz do zawartości
daimen

zieleń ---> srebro ? :(....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaka może być przyczyna że z takiego korala :

seriatopora-caliendrum.jpg

mam takiego ;/

24.jpg

dlaczego polipy zmieniły kolor za nisko w baniaku była szczepka?? czy może ma na to wpływ NO3 czy też PO4?


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływ ma światło (stosunek barwy niebieskiej i czerwonej, promieniowanie UV), pierwiastki śladowe, stężenia biogenów (azot, fosfor). Biogeny jednak wpływają zazwyczaj na ciemnienie tkanki - więcej zooksantelli - brązowy koral. Za barwę zieloną odpowiada m.in żelazo, które paradoksalnie czasem trzeba dozować do morskiego (choć tak bardzo się go boimy). Generalnie to wypadkowa wszystkich tych parametrów decyduje czy warunki w akwarium są dla danego korala optymalne. Koral nie musi byc od razu "niezadowolony" gdy tak wygląda. Po prostu przystosował się do warunków w zbiorniku. W tym konkretnym wypadku stawiam na światło. Jeżeli jednak ze względów estetycznych chcesz to poprawić to dodaj świetlówki superaktyniczne. Ponadto masz troche mało światła jak dla SPS'ów.. tzn żyć i rosnąć będą ale ciężko z taką ilością światła uzyskać odpowiednią pigmentację. Bardzo dobrze sprawdzają się żarniki HQI, które dają mniej rozproszone po całym zbiorniku światło niz t5. Zwiększa się w ten sposób natężenie światła bezpośrednio pod źródłem światła, co ma duże znaczenie dla SPS'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, rozumiem że nadal wykluczasz jako przyczynę swoich problemów zbyt silny odpieniacz? Jak uważasz...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261270 seb :

Damian, rozumiem że nadal wykluczasz jako przyczynę swoich problemów zbyt silny odpieniacz? Jak uważasz...

Pozdrawiam

seb

Hej u nie jest to samo, miałem odpieniacz Beast400 (wiec na mój litarz - 170L niezbyt mocny :strutin) i miałem dokładnie takie same zachowanie, teraz mam APH525 i też ma taki sam kolor, straciła swoje zielone barwy na początku i nie chce odzyskać. Moim zdaniem przyczyna jest światło. Najlepsze jest to że dostałem od Marka 2 kawałki tej seriatopory i na razie nie tracą zielonego kolorku.

a co do Damiana - to kolor straciła jak jego zbiornik chodził na miniflotorze.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszliśmy do wniosku że to wina złej pozycji :) korale reszta jest ok , nie są blade, ale jeszcze chwila i wszystko wyladuje w nowym baniaku tylko czekam aż NO3 spadnie :) woda się juz zbiera z działających 2 baniaków :) Tomek mi się wydje że te od Marka to inna odmiana :) DOBRA IDĘ PISAĆ PRACE BO MNIE TU ZAGADUJECIE :strutin


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką seriatopore w baniaku na głebokosci 70 cm .Nad lustem wody (12cm) mam oswietlenie z T5 ....Czyli adekwatnie koral siedzi dośc głeboko w akwa .Ja postawiłem na przewage aktynicznych rurek ,i jestem zadowolony ..Niedość tego ze koral ma głeboką soczystą zieleń ,to polipy ma wyciagniete jak ta lala ..pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.