Skocz do zawartości
Engell1

sposoby podnoszenia Ca i Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Peniek sprawdzę to :) Dzięki. zmierzę po podaniu, a później przed kolejną dawką :)

przy okazji który test będzie lepszy Tropic Marin czy Salifert ? bo JBL to chyba się nie nada :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle niepotrzebnej meki a kalkreaktor prosty i załatwia wszystki problem z ca ,kh ,ph nie wyobrazam sobie systemu bez tego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, po podawaniu przez 10 dni dawki 5ml dziennie mam obecnie Ca 440 a po podaniu nawet 450, więc dawka z 5 spada na 4ml i powinno być ok do czasu wzrostu i przybycia kolejnych korali :)

dobrze myślę ? jeśli nie proszę mnie poprawić.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 to dobry wynik,pozostań przy tej dawce,rób co jakiś czas testy i czekaj na wzrost konsumpcji Ca :)

powodzenia


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sienki, czy Twoje akwarium NAPRAWDE potrzebuje ballinga? Nie wystarcza podmiany wody?

@ Inmar, zawsze podzielalem Twoje watpliwosci wyrazane w postach na obu forach, ale ja nie zdecydowalem sie poki co na zadne suplementacje po zmianie soli. Zastanawiam sie taraz na ile problemy z testami, o ktorych Ty pisales w innym watku moga wplywac na skutecznosc metody ballinga. Obawiam sie , ze w takich malych baniakach jak Sienkiego czy moj, z tak malo wymagajaca obsada niewielkie spadki parametrow + bledy pomiarowe stawiaja to wszystko pod duzym znakiem zapytania.

Ja na poczatku uzywalem poprostu kalkwasser i byl spokoj. Ale tyle sie naczytalem na temat negatywnych skutkow tej metody przy stosowaniu na dluza mete, ze z niej zrezygnowalem i ... zaczely sie klopoty. Glownie z kH i pH.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam u mnie już kilka SPSów a na dniach znów dojdą twardziele, czekam na nowy odpieniacz żeby wszystko miało ręce i nogi.. przed ballingiem czyli jakieś 2 tyg temu Ca wychodziło nawet 360.. dlatego sie zdecydowałem. Bolesławski podaje 35ml na 100l ja podaje 4-5 ml :) więc chyba nie jest źle


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie jak to jest z tymi gotowymi preparatami Ca i Mg. Wiekszosc producentow pisze aby razem z Ca dolewac rowniez preparaty na stront,molybden,bor etc. aby uniknac wymiany jonowej . . .

Kurde czy na prawde oprocz Ca i MG (np. Easy Life) musze dolewac te wszystkie pierwistki? Czy nie wystarczy to co znajduje sie w soli - uzywam Tropic Marin.

Jak myslicie


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.