Skocz do zawartości
remii

Przyrosty Caulastrea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam caulastrea cutivata od małej szczepki.

Gdy wyladowala w moim akwa miała około 7 główek. Od pewnego czasu głowy zaczeły sie dzielic i jest ich pełno. Mój problem polega na tym ze na koralu nie widać przyrostu wapiennego szkieletu. Wyglada to tak jakby wszystkie glowy nie mieściły sie na starym szkielecie.

Prosze o pomoc jak to jest z tym przyrostem wapiennego szkieletu u lps.

Pozdrawiam


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni karmia inni nie.

Ja dokarmiam a szkielet jak stał tak stoi w miejscu:(


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie karmiłem chyba ze sama coś złapała przy karmieniu ryb, na początku były dwie małe jedna miała dwie, druga trzy główki, po ok roku na jednej naliczyłem 42 na drugiej 60, tą większą mam jeszcze w zbiorniku ale... sama się podzieliła (rozerwała), któregoś dnia rano patrze a na piachu lezą trzy kawałki niby ze zbitego szkieletu, po napompowaniu kazda z nich bardzo mało odbiegała wielkościowo od "pierwotnej matki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remii a jak długo ją masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie o od poczatku grudnia. Tak jest wszystko ok. Pompuje sie mocno, i ostatnio zaczela sie pozadnie dzielic. Gęb nieumiem sie juz doliczyc.

Te nowe podzielone nie pompuja sie tak mocno jak te stare, ktore jeszcze sie nie podzieliły.

Konkretnie chodzi mi o przyrost szkieletu.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost w góre jest minimalny bardziej rozrasta się w szerz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też się tylko dzieli,przyrost w górę niezauważalny, raczej na boki rośnie.Od czasu do czasu dokarmiam.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sie bardzo mocno pompuje, w nocy wystawia wąsy ale nie rosnie :/ . Polipy sie dziela ale nie buduje dla nich kolejnej "nogi" wiec zwisaja smetnie az na piasek :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u kolegów, tak jak pisał Zako w przyrost w górę jest minimalny.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od okolo 3 tygodni C. furcata pierwszego dnia tylko jedna glowa polipy wysunela puzniej zaczolem dokarmiac w nocy 2 nastempne dni juz 3 glowy z 12 wyciagaly polipy dosyc dlugie puzniej 3 dni nie dokarmialem w nocy z powodu pracy i 4 dnia nocna pora wcale nie wystawila polipow.teraz wystawia ale juz nie takie dlugie jak na poczatku i niektore glowy tylko minimalne wystawiaja mam ja na dnie zbiornika nie wiem czy to najlepsze miejsce dla niej?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.