Skocz do zawartości
lolek

wargacze zakopywanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupilem okazyjnie wrassa 3 dni temu,nie wiem jaki to dokladnie gatunek -nie ma go w reefflex -sprawdzalem mlode jak i dorosle osobniki -musze sprawdzic w specjalistycznej ksiazce,problem jest taki ,ze jak sie zakopal po 15 minutach w piasku od chwili wpuszczenia to jeszcze go nie widzialem,moze jest mi ktos w stanie udzielic informacji o zachowaniu tych ryb ,z gory dziekuje i pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ryby te lubią zakapywać sie w wpiachu i cały dzien poszukują w nim pokarmu .Idealne czyszczyciele dna (wieloszczepy) ..te nie chciane to ich przysmak .Miałem Corisa ale musiałem go sprzedać ,bo taki burdel robił mi w akwa że woda cały czas była mętna..tak na szybko .pozd.U mnie koło 19h szedł pod piach ,wstawał czyli wykopywał sie nastepnego dnia koło 7h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona dzieki:waving,dziwi mnie tylko ,ze od 72 godzin nie widzialem go kompletnie,mam nadzieje,ze kiedys wyplynie,generalnie piasek sie nie wzrusza,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to bym sprawdził i go odkopał :-)

u mnie też się zakopuje ale skoro świt wstaje i robi zadym.

Wiec sprawdź.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dać linka do tej rybci? Nie umiem jej znaleźc w necie.

Mówicie że pożera wieloszczety i przekopuje piach... ?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lolek musisz dokladnie stwierdzic ktory to wargacz by cos wiecej o nim wiedziec. Z tego co ja wiem to te najpopularniejsze czyli "fairy wrasse" i "flasher wrasse" sie nie zakopuja. Te ktore sie zakopuja potrafia dniami sie nie pokazac... po czym ni z tego ni z owego zobaczysz go sobie w ciagu dnia plywajacego jakby nigdy nic. Ostatnio czytalem na reefcentral ze komus pojawil sie po ponad tyg, zdrow... jak ryba :)

Poki co nie ma powodu do paniki.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nazwe tego wrassa Anampses Caeruleopunctatus,wrassa dalej nie ma :) ale juz wyczytalem na anglo jezycznych forach ,ze jeden gosc zobaczyl swojego wrassa po 5 tygodniach od chwili wpuszczenia:shocking tak ze musze uzbroic sie w cierpliwosc pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.