Skocz do zawartości
robi

"Wirująca" piana

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie na film, czy aby nie tak powinien wygjądać ruch wody w odpieniaczu ?

http://rutube.ru/tracks/2515736.html?v=2687d3739d42e9901d0652bebb533f5f


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo. Więcej tam pomp niż w sklepie na dziale akwa. Niedługo zaczną do nich montować silniki odrzutowe, bo z dźwięku tak wynika. Ale przyznam piana pierwyj sort! :strutin


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu kolege grzejanc musze zmartwić bo pompa w tym odpienku jest tylko jedna i to tylko ZWYKŁA ,TANIA LAGUNA .Ruski potrafi ...zobaczcie sami

http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php?showtopic=11957


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi sie podobało jak "ruszyło" powietrze. Istny cyklon :strutin! Etoj skimmer nie gniotsa, nie łamiotsa :).

P.S.

Hej, czy te pompy Hagen Laguna to przypadkiem nie wyglądają jak Mni Grey Dragon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wanka chyb pomylil tenki,zapomnia ze w tym

bimber sie dogryzal.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@parman - no właśnie tak te pompy wyglądają z tym że LAGUNA była pierwsza no i jest X razy tańsza od dragona , można je kupić w sklepach ogrodniczych jako pompy fontannowe.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261209 robi :

I tu kolege grzejanc musze zmartwić bo pompa w tym odpienku jest tylko jedna i to tylko ZWYKŁA ,TANIA LAGUNA .Ruski potrafi ...

No rzeczywiście. Teraz widać to wszystko w detalach na tym linku.

Slawekkrzyzanowski: bimber zapewne się dogryzał :strutin Chyba połączyli dwie rzeczy od razu, dobre odpienianie i vodka method :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi uwierzyc ze ruscy by sie na takie marnotrastwo zdecydowali jak lanie wodki do akwarium :strutin:):) oni napewno na occie z cukrem lub mleku jada :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261278 chodi :

Ciezko mi uwierzyc ze ruscy by sie na takie marnotrastwo zdecydowali jak lanie wodki do akwarium :):):) oni napewno na occie z cukrem lub mleku jada :)

A ja myśle że jadą na wódce ,tylko inaczej dozują ! Najpierw pędzą bimber , potem go piją o na koncu sikają do akwa.Przy takich ilościach wypitego alkoholu zamiast płynów ustrojowych występuje alkohol !!!:strutin:clowning:clowning

A teraz na poważnie .Myśle że ten piękny wir jest wynikiem kształtu rury do której pompuje pompA ,to odwrócony lejek , odwrotnie niż w odkieniaczch np. ATI .Jak myślicie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że filmik nie chca mi się otworzyć, podejrzewam że wiem o co chodzi. Ameryki rusek nie odkrył, nie od dziś wiadomo że im dłuższy kontakt powietrza z wodą tym skuteczniejsze odpienianie, a już sposób zapewnienia takich warunków nie ma wiekszego znaczenia.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy pompę pod kątem zamontować i będzie wirująca piana? :strutin


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mintaju w zasadzie tak. Tak mają choćby nie drogie odpieńki typu Seaclone 100 Aquarium System.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic ale odpieniacz z filmu to nie ten sam odpieniacz z rosyjskiego forum...na filmie wyraznie widac jakies rury u dolu odpieniacza,ktore to pewnie wprawiaja wode w ruch zgodny ze wskazowkami zegara,natomiast powietrze wdmuchiwane jest odwrotnie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261209 robi :

I tu kolege grzejanc musze zmartwić bo pompa w tym odpienku jest tylko jedna [...]

grzejanc, nie martw się, video dotyczy komory reakcyjnej fi 450, zatem dmuchają 2'wie pompy w trybie closed loop, czyli obiegu zamkniętym :)

zresztą słychać na filmie, że po kolei odpalane są 2'wie pompy, że zacytuję operatora:

1'wsza -> 'dawaj'

2'ga -> 'wtaroja'...

trochę spolszczyłem zapis :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać, że te maszynki z linka robi'ego są przyzwoite.

a z powodu, że diy, to w moich oczach nawet lepsze od firmowych :strutin

mam uwagi o tytułowej 'wirującej pianie'.

nie jest możliwe powstanie wiru i jego trwanie po przejściu mieszanki przez sito, nawet jeśli pompy igłowe wtłaczają po stycznej komory wewnętrznej, tej z sitem. sito po prostu wygasza wir !

ten wir w/g mojego rozumienia, powstaje jedynie na skutek zasilenia skimmer'a z obiegu głównego dodatkową pompą.

wir będzie najsilniejszy w obszarze/wysokości zasilania w wodę z obiegu, a powyżej stożka z szyjką pianową, gdzie dużo piany, a i od mokrej oddziela się sucha, będzie zanikał.

chodzi mi o to, że nie występuje w tym rozwiązaniu 'coś' takiego jak w cone'ewce, np., koralen zucht, czyli zjawisko wiru odwróconego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.