Skocz do zawartości
Engell1

"czystość" skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dluzszego czasu obserwuje ze w sklepach skala jest tak czysta ze nie ma na niej zadnego "pyłu/syfu" etc. - wyglada jak kość oskubana z mięsa . . .

W moim akwa na skale pełno syfu się osadza . . . jak ręką przejade to ten caly syf unosi sie w toni.

Czy powinienem sie tym przejmowac?

ppzdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261420 Engell1 :

Witam,

Od dluzszego czasu obserwuje ze w sklepach skala jest tak czysta ze nie ma na niej zadnego "pyłu/syfu" etc. - wyglada jak kość oskubana z mięsa . . .

W moim akwa na skale pełno syfu się osadza . . . jak ręką przejade to ten caly syf unosi sie w toni.

Czy powinienem sie tym przejmowac?

ppzdr

Nie wiem czy powinieneś się tym przejmować, ale wiem, że powinieneś zwiększyć/zmienić cyrkulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacje mam raczej dobra bo dwukrotnie wieksza niz byla w zestawie.

Moze faktycznie nie ma co sobie tylka zawracac.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

...są praktycznie dwie fazy gdzie skała może być "czysta" po włożeniu do zbiornika przed dojrzewaniem i druga faza w dojrzałym już systemie, podobno używanie słynnych Bio pellets powoduje że skała jest "czysta" oczywiście nie można zapomnieć o wspomnianej cyrkulacji, w utrzymaniu czystości zwłaszcza w fazie dojrzewania pomaga dodatkowe przedmuchiwanie skały.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie weidziałem jeszcze czystej skały w baniaku zawsze jak coś się ruszy powstaje syfek, wizualnie wszystko OK

po ruszeniu zadyma.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po ruszeniu skały robi się zadyma świadczy to o słabej cyrkulacji w akwarium.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261420 Engell1 :

Witam,

Od dluzszego czasu obserwuje ze w sklepach skala jest tak czysta ze nie ma na niej zadnego "pyłu/syfu" etc. - wyglada jak kość oskubana z mięsa . . .

W moim akwa na skale pełno syfu się osadza . . . jak ręką przejade to ten caly syf unosi sie w toni.

Czy powinienem sie tym przejmowac?

ppzdr

Pytanie jest czy w tym sklepie byla skala

tz konstrukcyjna(na spod),dojzala/nie dojzala?

Jesli brozowa bez kolorkow I wiele syfu na niej

bylo to prawdopodobnie ta w okresie dojzewania.

Ta co idzie pod spod latwo poznac -ciezka,malo

kanalow,dzior,I jest bardziej kwadratowa

(sa o wielle starsze).Pozatym cena powina ci powiedziec.

Zajmuje paranascie miesiecy zeby byla tz wystawowa

U nas ta na spod 4-5 $ a wystawowa 8-16$ za Lb

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzaje skal

Suche-wydobywane z ziemi w bardzo starych

miejscach gdzie bylo kiedys moze

Wysuszane-pochadz z moza czyszczone I suszone

na sloncu

skaly do konstukcji-wydobywane z glebokiego

dna piaskowegi

skaly na pokaz-mlode ,sa one niedawno((1000lat+)

obymarlymi koralami.leka waga nie regularne kszalyt

wysoka zawartosc calciumm I innej korzystnej chemi.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli chodzi o cyrkulacje to mam 4 pompy. Dwie dmuchaja na powierzchnie wody, jedna dmucha z tylu akwarium wzdluż akwa a czwarta jest w takiej "jaskini" jaką ułożyłem ze skał. Nie mogę skierować pomp bezpośrednio na skałe bo mam tam LPSy a większośc z nich nie lubi bezpośredniego prądu wody . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.