Skocz do zawartości
Pietrek

Odpieniacz ps130 sery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w toku moich przygotowań do odpalenia słonego akwarium, pojawił się u mnie

otrzymany w spadku po po 130 litrowym akwarium sery, sam odpieniacz PS 130.

Odpieniacz ma wbudowana pompę, i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma

jakieś doświadczenie z tego typu odpieniaczem i czy poradził by on sobie

w 96litrowym zbiorniku ? ewentualnie jak mógłbym go "ulepszyć", aby dał sobie radę.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten odpieniacz w 60L i jest do niczego ! Jedynie co się w nim zbierało to zielona woda . Szybko zmieniłem na inny . To jest zabawka , może w 20 L przy małej obsadzie coś by wyciągnął , ale ja bym nie ryzykował nawet w tak małym basenie . Ten pseudo odpieniacz to pomyłka !


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bonsai666, jeżeli zbierała się zielona woda to wydaje mi się, że ten odpieniacz za głęboko był włożony i wyrzucał zamiast piany wodę. W midiflotorze przynajmniej tak się działo jak był za głęboko umieszczony a zasada działania podobna.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z tym odpieniaczem na różne sposoby i nic nie skutkowało . On daje słabe pęcherzyki powietrza ( mało ,za duże i dziwnie wirują w środkowej części tuby odpieniacza ) , które pękają u góry wychlapując część wody . Suchej piany się nie ujrzy ! Jest prawie identyczny jak BOYU WG - 310 , który jest w tej chwili do kupna na Allegro za 79zł . Testowałem go 3 miesiące , według mnie pomyłka ! Mam go nawet na fotkach w GALERII NANO-REEF.pl pod bonsai666 .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bonsai666, sprawdziłem, masz rację, pomyliło mi się z kostkowym:banghead


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek , kup sobie inny odpieniacz ! Ja mogę doradzić od siebie Deltec MCE- 600. Różne testowałem , aż trafiłem na niego i problemy się skończyły .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.