Skocz do zawartości
hatiras

Moje 115l

Rekomendowane odpowiedzi

#262874 hatiras :

Dobra, wiem, że bąbelki powietrza z odpieniacza nie koniecznie sprzyjają zbiornikowi. Do tego gówn..no wyglądają... Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić, w czym jest problem, bo do tej pory kogo nie zapytam, mówi, że rzeczywiście woda nie powinna być "gazowana", ale i nie usłyszałem sensownej argumentacji:/

Na Reefkeeping jest kiluczęściowy artykuł o mitach w akwarystyce morskiej. W trzeciej częsci - Myth 14: Microbubbles are to be avoided opisuje odpowiedź na Twoje pytanie. Polecam przeczytać wszystkie części tego artykułu, jest na prawdę pouczający.

Ponadto gadanie że woda jest gazowana to nieporozumienie - przecież to nie dwutlenek węgla, tylko powietrze :D A że kijowo to wygląda - to fakt, sam mam z tym problem, ale ponieważ mam wewnętrzny odpieniacz musiałem nauczyć się je "lubić" :D


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, w zasadzie wytłumaczenie jest logiczne:) Znajdę dłuższą chwilę, przebrnę przez resztę:D Dzięki:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się jej zrobić zdjęcie:)

Bonellia viridis

boni.jpg


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maleństwo jest świetne. Nie zawsze jest widoczny, ale wiem, gdzie go szukać - wybrał sobie dużą skałkę z Protopalythoa sp. Niczego nie skubie, nie przewraca - ideał. Jak się uda, dokupię mu drugiego płci przeciwnej, ale póki co nie ogarniam, nawet po wylince, jaką ma płeć... Ma nie więcej jak 1,5 cm szerokości karapaksu, ale pewnie trochę podrośnie. Niby maksymalnie 3cm, więc nieduże stworzenie:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki jak i akwarium super :D Mam pytanie (pewnie gdzieś tu pisałeś o tym, a ja nie doczytałem): skąd masz skałę? Rosną u Ciebie identyczne gatunki glonów jak na mojej, kupionej na początku maja :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc skoro kupowałeś na początku maja, to nie ma chyba innej opcji, jak erybka:)

Mintaj, chcesz szczepkę Cladophoropsis ?(chociaż nie mam przekonania, czy to to... na żadnej fotce w necie nie wygląda jak to, co mam) Chyba, że też Ci wyrosło:) Poniżej link ze szklanki z tym glonem i wieloszczetem:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małej katastrofie związanej moją dwudniową nieobecnością w domu i działaniami mojego Kota zbiornik na szczęście się nie sypnął:clowning Oto kilka nowych i nie tylko, drobiazgów:

7777777n.jpg

222222zh.jpg

666666666v.jpg

88888888.jpg

999999999.jpg

1515151515s.jpg

161616161616.jpg

1111101111111.jpg

1010101010101010.jpg

1414141414.jpg

121212121212.jpg

1717171717.jpg

13131313z.jpg

1919191919191919.jpg

5555555o.jpg

1919191991919.jpg

rzutir.jpg


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up. Po wsypaniu podłoża akwarium podoba mi się zdecydowanie bardziej. Wszystko ładnie rośnie, gdyby tylko ślimaki nie przewracały małych szczepek na skałkach... Po przebojach z kotem łowiącym ryby, znów myślę o zakupie - tym razem docelowej obsady - jednego gatunku drobnej babki Elacatinus lub Trimma.

Ukwiałki Diadumene cincta zaczęły się mnożyć, więc się pochwalę:)

img3482pf.jpg

img3574i.jpg

img3571k.jpg

img3557q.jpg

img3549qn.jpg

img3517n.jpg

img3485r.jpg

img3419ia.jpg

img3417r.jpg

img3603v.jpg


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne, wole sto razy od lasu twardzieli.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.