Skocz do zawartości
dusia

Żywa skała

Rekomendowane odpowiedzi

Może pytanie wyda się głupiue ale nigdzie nie potrafie znalezc odpowiedzi - czy można "rozłupywać" LR na mniejsze kawałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co jaki sposob jest najlepszy - niezastąpiony majzel i młotek ?:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze tak, co prawda kiedyś kolega cioł tarczą do płytek ale nasówa się pytanie czy przy takiej metodzie od wysokiej temp skała była jeszcze żywa ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia watpliwosc - czy mozna troche skały umiescic w panelu? No i czy ma to jakikolwiek sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszkę temat.

Jak długo skała może leżeć w boxach.

Qrcze jutro ma przyjść skała, a dopiero jutro będę solić wodę. Czy taka skała może leżeć 2 dni w boxie w którym przyszła ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze może leżeć tylko jest pytanie co z życiem które tam masz po 2 dni to nie przeżyje raczej dużo

co to promocja była że już skałę zamówiłeś zrób szybko solanke nawet niech się w misce moczy razem ze skałą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wodą z RO. Dziś miałem zakończyć zalewanie RO niestety pojawił się problem i wszystko się opóźni o jeden dzień. Skała dojdzie jutro, a przydałoby się odczekać 48h po zasoleniu. Nie wiem qrcze jak teraz to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#297096 cris6 :

zrób szybko solanke nawet niech się w misce moczy razem ze skałą

Świeża solanka jest żrąca więc takie leżakowanie zabije więcej niż 2 dni w boxie.

#297103 jarpacz :

Skała dojdzie jutro, a przydałoby się odczekać 48h po zasoleniu.

Spokojnie na drugi dzień po zasoleniu możesz wrzucać skałę. 48 godzin to zbędne za dużo. Oczywiście pod warunkiem że to będzie 24h na pompkach i energicznym mieszaniu, no i wstrzelisz się od razu w parametr żeby nie dosalać.

#297106 cris6 :

Zawsze możesz gdzieś kupić ro tylko na zalanie skały

Zgadzam się z cris6 że możesz po prostu kupić solankę za zalanie. Najlepiej w sklepie w którym kupujesz skałę. Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sytuacja w miarę opanowana. Skała dotarła o 13 dzisiaj. O 3.30 nad ranem zakończyłem solenie 1.0244. #pompki cyrkulacyjne, obiegowa, filtr od paletek i odpieniacz chodzą na maxa. Dziś jeszcze dosoliłem ok 200 g.Załatwiłem wodę z podmianki od Astronatus Ocellatus (jeszcze jedna osoba obiecała, ale się nie odzywa na razie) co by włożyć skałe do miski i zalać. Niestety nie mam jak wsadzić pompki cyrkulacyjnej oraz grzałki (woda ma temp 23.5).

Jak długo mogę przytrzymać skałę w takich warunkach? Staram się co 20-30 min ruszać wodą w miskach. Może już wkładać skałe czy poczekać do rana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkladaj,napewno lepiej to wyjdzie skale niz moczenie w miskach bez cyrkulacji.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.