Skocz do zawartości
Radek Ch

Plankton od IchthyoTrophic

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kończę wykańczać ostatnie SPSy w baniaku :banghead Kilkukrotnie nakarmiłem korale mixem pokarmów dedykowanych zmieszanym z planktonem czerwonym i zielonym od powyższej firmy. Nagle zaczęły lecieć mi wszystkie SPS'y - najpierw nowe z Bali, potem starsze, szczepkowane. Wszystkie od góry... Zmierzyłem fosforany w akwa - 0,5 ppm!!! Wrzuciłem RowaPhos, przestałem podawać plankton... na razie fosforany nie spadają a trup ściele się gęsto. Zmierzyłem fosforany w rozmrożonym planktonie - na testach TM i Saliferta zabrakło skali... Kto ma plankton od IT, niech go lepiej stuninguje przez kibel... Ja mam załamkę - do piachu poszły 3 piękne acry i dwie seriatopory, dwa LPSy też ledwo dychają... Ostatnia acra tumida i seriatopora stellata właśnie "kończą" schodzić...

Tyle życia i kasy przez parę gównianych kostek za kilka zł... :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczuję!!! zwłaszcza, że chciałeś im poprawić samopoczucie, podkarmić, a tu taka "niepodzianka"...

ciekawe tylko, czy po prostu dana partia jest do d..., bo np. kilkukrotnie się rozmroziła dostawcom/sprzedawcom, i czy dotyczy to też innch mrożonek tej firmy.

Kupowałeś w tym samym czasie jeszcze coś innego?

i jeszcze pytanie, czy płuczesz mrożonki?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki grube (mysis i podobne) płuczę. Na plankton nie mam wystarczająco drobnego sita - kostki miksowałem bezpośrednio z wodą i innymi pokarmami fabrycznymi. Uprzedzając inne pytania - woda RO idealna, pozostałe parametry w normie. Tylko to PO4... Niewiarygodne, jak kilkanaście kostek może rozłożyć biotop. Aż się dziwię, że ryby nie chorują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek potwierdzam to co piszesz,ja również starałem się dokarmiać korale tymi mrożonkami IT,PO4-miałem na poziomie 0,03 w ciągu trzech tygodni skoczyły do poziomu 0,39 szok zorientowałem się jak zobaczyłem dwie acry,zaczynały bieleć od dołu.Myślę że sytuacja już opanowana,kulki robią dobrą robotę,na jakiś czas zrezygnowałem z planktonu wszystko płuczę pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam jeszcze nad czymś innym. Również płuczę mrożonki pomimo ostatnich nawoływań do zbyt jałowej wody w zbiornikach , itp. ale wg. mnie płukaniem pozbywamy sie właśnie tej "brudnej" zamrożonej wody. natomiast czy płukanie pomaga, gdy pokarm był źle przechowywany/transportowany?

chyba nie... przy kilkukrotnym romrażaniu i zamrażaniu jest chyba po prostu zepsuty. wiem niestety, że nie w każdym sklepie przywiązuje się wagę do szybkiego schowania mrożonek w trakcie dostawy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja karmię właśnie mrożonkami z IT jest oczywiście w menu plankton czerwony i biały. Ponownie dwa spsy lecą od dołu, ale PO4 nie skoczyło. Kurcze sam teraz nie wiem co i jak....


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od ponad pół roku karmie zarówno czerwonym jak i zielonym planktonem tej firmy i nic nie zaobserwowałem na żadnym spsie ,a jest ich o ile dobrze policzyłem 34 ... i planktonu nigdy nie płukałem


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że przyczyna jest gdzie indziej niz w pokarmach.

To uznana firma nie tylko w Polsce wiec towar jest wysokiej jakości. Sam używam tych mrozonek od kilku lat i nie zauważyłem problemów. Drobnych pokarmów również nie płukam bo wiekszośc by uciekła przez sitko.

Jesli korale leca od góry to sprawdź zasolenie , Kh czy nie jest za wysokie , czy Po4 nie zeszlo do zera i czy do wody nie dostała sie jakas toksyna np rdza .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, a jak lecą od dołu - pisałem w innym poście? :banghead


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262546 andrniew :

Jesli korale leca od góry to sprawdź zasolenie , Kh czy nie jest za wysokie , czy Po4 nie zeszlo do zera i czy do wody nie dostała sie jakas toksyna np rdza .

Noż przecież pisałem - PO4 0,5 ppm (!!!), inne parametry w normie (zasolenie 35ppt, kH 7,5). Woda Ro czysta, Po4 w rozpuszczonym IT powyżej jakiejkolwiek skali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy pokarm az kipi od Po4 więc objaw bedzie normalny po zmierzeniu samej rozpuszczonej mrozonki.

Przy zbyt wysokim Po4 korale beda stopniowo taciły barwę z racji nabrania duzej ilosci zoksantielii jednak nie moze być to na tyle gwaltowne aby traciły tkanke . Taki objaw jest wynikiem silnego stresu. Chyba że w mrozonce trafiła sie toksyna ( czego nie wykluczam oczywiscie ) wtedy byłoby to uzasadnuione , ale samo PO4 nie jest przyczyną tak drastycznego zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zauważyłem, że jakość mrożonek IT zależy w dużej mierze od tego, w jakim tempie trafią z jednej zamrażarki do drugiej... Twoje najwyraźniej mogły być wielokrotnie rozmrożone i zamrożone:/ W pracy przerobiłem w ostatnich dwóch latach kilkaset kilogramów mrożonek IT (tylko na takich pracuję, inne nie nadają się do niczego) i to jakie trafiały do mnie zazwyczaj zależało od czasu dostawy z hurtowni i sposobu zapakowania. O IT, podobnie jak większość, mam bardzo dobrą opinię, ale - mimo, że są nieporównywanie czystsze - ZAWSZE je płuczę. Czerwony plankton jest drobny, ale nie przechodzi przez najdrobniejszą siatkę np. zieloną z firmy Adori. Przy płukaniu widać ile w robalach "sosu własnego".

Przykro mi, że stało się jak stało.

Łukasz


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kostki czerwonego planktonu z pierwszego opakowania po rozmrożeniu same rozpływały się w szklance.

Teraz podaję kostki z drugiego opakowania i rozmrożony plankton jest pozlepiany. Nie pomaga nawet potrząsanie szklanką.

Akwarium zostało zaatakowane przez dino - na jakiś czas wstrzymam się z podawaniem planktonu i zobaczę, czy będzie lepiej.


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie nieco poza tematem, ale jak płuczecie mrożonki?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kostkę do pojemnika, zalewam wodą i czekam aż się rozpuści. Później cedzę przez sitko i siup! do akwarium :clapping


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku ja mialem u siebie wahania PO4 od 0.02 do 2.5 koniec skali hanna w tydzien, pozniej z 2.5 na 0.1, pozniej z 0.1 na 0.7, a wahania od 0.00 do 0.20 to czesto sie u mnie zdazaja po tych mrozonkach i zalezy jak testujesz hanka. zrob ze 3 pomiary i bedziesz wiedziec, ze hanka moze miec odhylenia rzedu 0.25 z tej samej wody.

u mnie 50 acropor nie bielalo od tych wahan.

swoja droga odradzam plankon zielonym, bo tam to juz jest po4 na prawde duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemniok, płuczę je tak jak Zielony Mintaj, z tym, że staram się jeszcze, żeby zbyt długo nie leżały w stanie rozpuszczonym (wiadomo, to trupy, więc od razu zaczynają się rozkładać) i dodatkowo zlewam je na siatce bieżącą wodą, żeby całość syfu spuścić w kanał.

Łukasz


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.