Skocz do zawartości
harnas

Zalalem (wstepnie) akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialem sie z Wami podzielic moim zadowoloniem. Wlasnie zakonczylem probne zalanie akwarium 70x65x60 czyli kolo 250l.

akwa1.jpg

akwa2.jpg

akwa3.jpg

Mam takie pytanie. Poziomica pokazuje, ze akwa jest pozimo (babelek jest pomiedzy kreskami, ale nie dokladnie w srodku). Wyglada, ze mam roznice poziomu ok 1mm na dlugosci 70cm ? Czy to jest do zaakcepotania ?

Aha, na zdjeciach widac juz swiatlo, to jest BVL 150w 20.000K w duzej oprawie. Zarnik daje niebieskie swiatlo. Widac delikatna niebieska, bardzo przyjemna poswiate na suficie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, sprobuj uzyskac idealny pion w polskim budownictwie :) (w niemieckim zreszta tez). u mnie tez jest minimalnie krzywo, bylo trochu gorzej ale gabka pod akwarium to trochu wylapala.

a, no i oczywiscie GRATULACJE !!!


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1 mm , to nie tragedia, ja bym sie bardzieł obawiał tej konstrukcji drewnianej, ciekawe czy jest to wysezonowane drewno, jak sie zachowa pod tym obciążeniem, ale to moje własne przemyslenia, tym 1 mm bym sie nie martwił, dla ryb i przyszłych koralowców to bez znaczenia, ważne jakie warunki zapewnisz im w środku akwa

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wlasnie, masz te nogi jakos na dole polaczone ?

bo jak nie to obawiam sie ze moze ci sie konstrukcja "rozjechac"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nogi sa przymocowane do ramy dolnej. nie powinno sie rozjechac. moze jak spuszcze te wode do dam jeszcze jedno wzmocnienie poprzeczne.

Drewno jest ponoc wysezonowane. mam nadzieje, ze bedzie ok. bardzo chcialem zrobic szafke samemu, dlatego pozostalem przy drewnie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nic tylko jeszcze raz pogratulowac :)

masz juz jakas koncepcje na zbiornik ?, skala przy scianie, czy moze w srodku akwarium, zeby ryby dookola plywaly ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom: zobacze jakie kawalki skaly uda mi sie kupic. generalnie chcialbym zabudowac dwie sciany, najwiecej skaly w rogu, tak aby zrobic podesty, na ktorych bede ustawic kolejne stwory.

Chcialbym tez miec troszke piasku z przodu. zastanawiam sie czy poprostu rozsypac piasek czy moze zrobic "korytko" z plyty pcv ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja tez poczatkujacy jestem, ale jednego o akwarystyce morskiej sie juz dowiedzialem : zdanie(opinia) jest jak d ... - kazdy ma swoje. zwolennikow piachu jest pewnie tyle samo co przeciwnikow. ja u siebie najpierw polozylem skale a pozniej wsypalem piasek. dzieki temu skaly stoja na golym pvc a dookola mam piach. do tego mam kopiaca rozgwiazde i rybke ktora mi skrupulatnie wywraca piach wiec na razie (odpukac) nie mam problemu

BTW, "stwory" :):):D ... zabawne, to samo moja kobita powiedziala jak zobaczyla co za dziwolagi do akwarium wkladam :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak wcisne z pytaniem, na czym skałe kładziecie?

Czy mozna na gołe szkło? A jak nie, to może spienione pcv się nada (zostało mi po zrobienou pokrywy, 6mm)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede stawial na spienionym pcv 3mm. kupilem w kolorze niebieskim.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.