Skocz do zawartości
dziadu

cyrkulacja 600l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 150x60x60. Obecnie posiadam pompy Boyu WM-3 (teoretycznie 4x5000l) wydaje mi sie ze cyrkulacja stanowczo za mala. Moze mi ktos polecic jakies 4 pompy odpowiednie do tego baniaka w niskiej cenie ? Zastanawialem sie nad jvp 102, istotnym parametrem jest mocowanie na magnes.

pozdrawiam

dziadu


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo 202 w cale nie dmuchają silnie - bardziej na szerokość, obawiam się że 102 będą za słabe. ale zależy od Koralowca i od ułożenia skały.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

202 dmuchają za***iście mocno, tyle że nie na wprost. Wymiary i kształt baniaka mają decydujące znaczenie. Te pompy bardziej mieszają wodę niż pchają ją przed siebie, co moim zdaniem jest akurat plusem a nie minusem, wystarczy je odpowiednio umiejscowić i koniecznie wyciąć co drugi ząbek w obudowie :) ja minusów nie widzę i tak szczerze to raczej już nie kupię "markowych" pomp.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak 160x60x60 cyrkulacja wavebox + ts07 + obieg NJ6000 :) i fajnie kreci :):) niedlugo wrzuce jakis filmik:)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263212 seb :

wystarczy je odpowiednio umiejscowić i koniecznie wyciąć co drugi ząbek w obudowie :)

Seb możesz pokazac jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie? Wycięcie ząbkow? A co tu pokazywać:) Po prostu korpus pompy sklada się z części na stale przytwierdzonej do glowic i części nakladanych, tych ktore "zamykają" wirnik w środku. To w tej drugiej części, tej którą się zdejmuje wycinasz co drugą kratkę/zabek czy jak to nazwać, metoda dowolna, ja to zrobilem szczypcami, Tunze zresztą też tak "stuningowałem". Zalety - dużo większa wydajnosć, problemy takie jak osadzanie się syfu czy glonó i okresowe czyszczenie przestają istnieć, wady - do tej pory nie stwierdzono:goofy

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ,pomyłka ja mam model 201 :) , jak dla mnie 201 w 300l jest za słaba, ale spróbuje jeszcze metody Seba , powycinam co drugi ząbek


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wywaliłem część ząbków tylko że w JVP-101 i 102, poprawa znaczaca

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy z racji swojej konstrukcji (jak wszystkie cyrkulacyjne) są przystosowane do pchania/wydmuchiwania wody i w związku z tym nie są najlepsze w zasysaniu wody. Więc każde utrudnienie czy zabrudzenie koszyka ssawnego powoduje drastyczny spadek wydajności, dlatego wycięcie co drugiego ząbka powoduje drastyczny wzrost owej wydajności :) Sienki, do przodu, do przodu :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy po wyłamaniu co 2 ząbka nie wessie żadnej wąskiej rybki typu doktorek czy hexatenia?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.