Skocz do zawartości
Żeglarz

Opti made in CHRL i UE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos może rozpoznać czy to nie czasem Opti White z CHRL ?

opti.jpg

Wyczytałem że te markowe chińskie szkło daje lekko zielony odcień na krawędzi. Póki sprawa się nie wyjaśni nie ujawnię źródła zdjęcia.


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie opti, chińskie czy nie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opti jest białe pod takim kątem oglądane, taki zielony jest zwykły float.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263930 seb :

Opti jest białe pod takim kątem oglądane, taki zielony jest zwykły float.

Pozdrawiam

seb

Mnie też się wydaje że to zwykły float ....... ale mam słaby wzrok :) można pokąbinować z białą kartką, czyli jak będzie miała zielonkawy kolorek to float


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to float, OW na przekroju jest bardzo jasno błękitne w żadnym razie nie wpada w zielony, to akwarium jest po prostu klejone bezbarwnym silikonem.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

może te fotki rozwieją wątpliwości

dwa kawałki szkła tego samego producenta

jedno Opti drugie nie

kto zgadnie które jest które :)

fotka kiepska z telefonu ale widać o co chodzi

4234-obraz231.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#263966 DarekB30 :

kto zgadnie które jest które :)

No to mam problem, wszystkie cztery są szare! :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#264020 grzejanc :
#263966 DarekB30 :

kto zgadnie które jest które :)

No to mam problem, wszystkie cztery są szare! :)

O ku..a!:) osmarkałem się :)

Pozdrawiam

seb

ps. Żeglarz, a teraz napisz skąd ta fota?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że to jednak opti, float ma ciemno zielone brzegi.mam akwa właśnie z jeną ścianą z floata i różnica jest widoczna gołym okiem. to jakis inny gatunek opti. jak odebralem swoje akwa to miało podobne krawędzie a po zalaniu i zapalonym świetle są teraz błękitne. akwa mam z am wiec chyba z chińskiego opti nie kleją.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakis inny gatunek opti------------------ inny bo chinski (zwykły float)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze że różnice pomiędzy floatem widac od razu.

Mam jedną ściane z floata i patrząc od góry na krawędż akwarium widac że to są dwa różne szkła float jest dużo ciemniejszy. Nigdzie nie słyszałem żeby Am kleiło szkła z made in china. a pare osób z forum ,które napewno lepiej się znają niż ja, ma ich zbiorniki. wiec nie uważam żebym był wyjątkiem:)


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie byłem pewny więc wolałem nie podawać namiarów na szklarza coby nie robić uprzedzeń nie i domysłów bez obiektywnej dyskusji.

aukcja Skorpiona

Zdjęcie zapodane jest z aukcji alledrogo od firmy z Poznania.

Owy skorpion robi akwaria standardowe i na wymiar ze szkła float i optiwhite. Zanim podałem temat do dyskusji zbadałem jakie szkło oferują i jakie różnice są pomiędzy ich float a ich opti white. Na jednej z aukcji pokazują różnice pomiędzy float a opti. Widać ze float jest czysto zielony a opti ... hmmm tak jakby błękitny ale nie jestem pewny. Znów na następnej aukcji (zdjęcie podane na początku dyskusji) jest pokazany sam opti. Tu odcień wygląda jak jasny zielony.

Czytałem gdzieś artykuł że szkło optiwhite made in CHRL ma właśnie odcień lekko zielonkawy i tylko porządne szkło opti jest błękitne.

Co do aquamedica to rzeczywiście używają takiego o odcieniu lekko błękitnym.

Oczywiście mogę się mylić ale nie lubię należeć do grupy osób która określa siebie jako "zostałem zrobiony w bambuko", więc jak to jest z tym optiwhite?

Szklarza wybrałem jedynie z racji że szukam w Poznaniu wykonawcy na mój nowy baniaczek. Mam namiar na AquaMedica i to całkiem niedrogo za opti jednak nie szkodzi dowiedzieć się kilku rzeczy przy i przy okazji wybrać najlepszą ofertę.


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam bo nie miałem akwa z opti, ale porównując zdjęcia dostępne w internecie to to akwarium na aukcji na 90% jest z floatu albo faktycznie z jakiegoś "lewego" opti... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.