Skocz do zawartości
Raf

Euphylia utrata wapiennego szkieletu

Rekomendowane odpowiedzi

No3-40 ph-8 kh-12,8 mg-1500 ca-420 zasolenie 1.024 temperatura 26 przez ostatnie dni euphylia zostala pare razy przewrocona przez jezowca na podlorze nie wiem ile czasu tam lezala zauwarzylem utrate szkieletu jak na zdjeciu korala mam okolo 2 miesiecy moze glony czerwone go zaczely atakowac? Problem pojawil sie od okolo 3 dni przez te dni zostala 3 razy w nocy zrzucona na podlorze przez jezowca


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięko widać Raf ,nie da sie jakoś poprawić jakości?

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze nic na tych zdjeciach, lekko jasniejsze w miejscu ktore zaznaczyles. glony czerwone na pewno nie szkodza, na moim rosna wapienne, rhodymenia i wszystko jest [ol rajt].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widać problem. Ale jak nie traci tkanki miękkiej to nie przejmuj się. Wapienny szkielet jest martwy i nie ma wpływu na rozwój Euphylli. Dbaj tylko, żeby nie uszkodzić tkanki miękkiej.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szkielecie robia sie diury wieksze i miejsze (tak jak by z drzewa kore sciagal) :) miejsca wygladaja tak jak po ulamaniu korala. koral sie dalej papuje.OK DZIEKI ZA POMOC


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to wlasnie jezowiec podgryza ci euphylie.

U mnie tez probowal ale umocowalem ja mocniej miedzy skalkami i jak na razie dal sobie spokoj.

Za to dopadl szczepke innego korala, wyciagnal ja ze zwiru i obgryzl szkielet jak jablko. Gdybym nie zareagowal to pewnie nic by nie zostalo. Wczoraj dobral sie do muszli kraba pustelnika i pewnie by go wciagnol na sniadanie jakbym go nie uwolnil. :waving

Swojego jeżowca dzisiaj postaram sie zwrocic do sklepu. Za duzo zniszczen czyni w moim baniaku, choc skalki poobgryzal bo bialej kosci :)


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jeżowiec?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to jakiś jeżowiec potwór musi być...

to że obgryza skałki to chyba w miarę dobrze, bo pozbywasz się glonów w ten sposób.

to że obgryza korale to już gorzej, trzeba było zapytać w sklepie przed kupnem czy ten jeżowiec jest reef safe... co to za gatunek ?

co do wysysania kraba z muszli - hmmm, akurat wątpie czy coś mu groziło, jezowiec oczu nie ma, idzie po skalach i przypadkiem wlazl na muszle i tyle, poszedł by dalej jakbyś mu nie przeszkodził.

zdjęcia @raf sa malo wyraźnie wiec nie wiadomo co go niepokoi. ale zgodze sie z jednym z przedmówców, że chodzi raczej o żywą tkankę, a nie martwy szkielet wapienny na ktorym rosnie. jesli zacznie znikac tkanka to wtedy trzeba sie martwic.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mojego jezowca to jest ten http://pl.reeflex.net/tiere/724_Tripneustes_gratilla.htm moj ma okolo 5cm srednicy i moge potwierdzic w 100% ze podgryza korale. Bardzo lubi wcinac wapn :waving

co do kraba to faktem jest ze napotkal go na swej drodze, ale gdy tylko poczuł swoimi mackami jego twarda muszle od razu zaczal go wciagac pod siebie, obrucil sobie muszle stożkiem do gory (tyl kraba) i zwyczajnie zaczal obgryzac koncowke muszli.

jak mi sie uda zrobic fotke to pokaze jak ladnie wyczyscil mu kawalek muszli na koniuszku :)


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj juz dostal eksmisje za bardzo nasy byl.http://pl.reeflex.net/tiere/733_Diadema_setosum.htm


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.