Skocz do zawartości
mlody_lukasz

Pytań kilka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przybywam tu moi drodzy parafianie, aby zaczerpnąć trochę wiedzy od was ( bardziej porady ) ;

1. Jak szybko rosną korale miekkie do rozmiarów dłoni, jeżeli w przypadku Actinodiscus mam jeden kapeluszek w rozmiarach paznokcia u kciuka do rozmiarów dłoni?

2. Co przyda się jeszcze do akwarium? ( Posiadam 3 krewetki - Lysmata seticaudata, 3 kraby niebieskonogie i jednego małego czerwononogiego ( 2 mi znikły ), 10 ślimaczków - glonożercy, chromisy virdis 5, pterapogon kaudi 3 )

Akwarium 200l dopowiem.

3. Czy dokarmiać korale miękkie? ( actinodiscus, dendronephthya , nephthya , zoanthus )

4. Jak długo oświetlać akwarium? ( 4x39w + 2x24w)

Akwarium ma 40 dni, skała i piach z dojrzałego zbiornika oraz część wody.

5. Czy zebrasomy w 200l to dobry pomysł? Jak widać po wpisach nie, lecz spora grupa osób jednak ma je w swoich tankach.

Pozdrawiam,

Łukasz


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrasomy pływają w reefmax'ach, wiec czemu miały by nie pływać w 200l?

Osobiście zamienił bym te 5 chromis'ów własnie na zebrasome. To bordzo pożyteczna rybka.

Przyrosty korali są uwarunkowane wieloma czynnikami: parametry wody, cyrkulacja, oświetlenie, pokarm itp.

Ekipy czyszczącej masz dosyć.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266297 remii :

Zebrasomy pływają w reefmax'ach...

Chciales powiedziec mecza sie.

Niedlugo pokolce trafia do wiaderek, albo sloikow i tez bedzie dobrze.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266291 Natan :

sądząc po treści posta to wszelkie korale z końcówką -nephthya powinieneś oddać.

Czemu niby miałbym to oddać?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrosema powinna mieć min 300 L


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu większoś ludzi trzyma te zwierzaki w 200-250l? Też jestem tego samego zdania, ale doszedłem do wniosku, że być może warto by ją kupić, a za pół roku zmienić litraż na 360 l jak mam w planach? Czy to dobra koncepcja?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli twoje akwarium ma minimum 90cm długości to możesz wpuszczać zebrasomkę, ale wiadomo że dla rybci im więcej wody i miejsca do pływania ty lepiej.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.