Skocz do zawartości
R0nin

Odpieniacz w kominie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co sądzicie o umieszczeniu odpieniacza w kominie? czy dobrze będzie spełniał swoją rolę? bo takie rozmieszczenie w moim akwa rozwiązało by dużo problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie czy spływająca woda do sumpa nie będzie wprowadzała zbyt dużych zawirowań co by mogło zmniejszyć wydajność odpieniacza? myślałem umieścić otwór odpływowy z komina troszkę powyżej dna odpieniacza (miniflotor)gdzie była by "spokojniejsza" woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ktoś próbował tego typu rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest komin to i bedzie sump,to czemu nie tam chcesz dac odpieniacz?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszkody techniczne :waving, tj sump by był w miejscu gdzie nie zmieści się na wysokość odpieniacz i tak po głębszym rozmyślaniu wydaje mi się, że nie powinno mieć znaczenia czy odpienik w sumpie czy kominie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że myślałem o zastosowaniu komina poza zarysem akwarium tzn dokleić do bocznej szyby komin na mw 12x12 cm tak żeby nie zabierać miejsca w akwarium a boczną szybę na której zostanie wklejony komin dać do podcięcia gdzie wkleję grzebień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już nie możesz mieć sumpa, a chcesz mieć odpieniacz i koniecznie nie w akwa, to zamiast robić komin, zrób panel.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o panelu ale chcę mieć sumpa ponieważ w małych akwariach lepiej było by powiększyć ilość wody o samego sumpa co ma dość duże znaczenie. Dobrym rozwiązaniem technicznym w moim przypadku jest sump, ale będzie on w miejscu gdzie nie zmieści się odpienniacz i dlatego zastanawiam się z umieszczeniem do w kominie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz w kominie narobi Ci bałaganu obiegowego. Jeżeli weźmiesz pod uwagę prędkość zrzutu wody, zależną od średnicy rury, to z taką samą prędkością będzie musiała pompować wodę do góry pompa obiegowa, w celu zachowania równowagi poziomu.

Teraz wyobraź sobie, że (jeżeli go tam zmieścisz z pompą) pompa odpieniacza z pewną prędkością odbiera wodę w kominie i pompuje do niego, zabiera więc z komina. Woda jest oddawana w pewnej części do obiegu, ale nie do końca. Część wchodzi w reakcję z pianą, część pozostaje w kubku. Zastanawiam się czy dobrze to będzie się regulowało i co będzie jak zmuszony będziesz do wyjęcia odpieniacza, albo częściowego zatrzymania go, lub zduszenia, w celu konserwacji...

Pokomplikowałem chyba tylko :waving


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego zastanawiam się nad umieszczeniem odpieniacza w kominie żeby nie narobił "zbyt dużo bałaganu" ale jest to miniflotor, akwa jest małe bo 50 l więc przepływ wody nie będzie duży i "teoretycznie" wydaje się, że odpieniacz powinien być wystarczająco wydajny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.