Skocz do zawartości
Andrzej58

Moja lampa LED 144WAT/14.400Lm (264Wat)

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwale sie wlasnej konstrukcji i wykonania lampy LED na

Ledach ktore kiedys tu sprzedawalem.....

z plynna regulacja mocy dla kazdego koloru (dwa potencjometry)

Zostalo jeszcze male wykonczenie czyli wbudowanie w nia mikrokontrolera

oraz skrecenie bocznej obudowy.

Dla wykonania zdjecia ustawiono ok 20% mocy bo juz od polowy

nie da sie zrobic dobrego zdjecia daje po oczach.

Testowalem ja w akwa o wymiarach 160x80x61wys i porownywalem jasnosc

do trzech swietlowek T5/58Wat.

Porownujac to jakby ...swietlowki zapalona zapalka a LED halogen...

Jasnosc wedlug pomiarow ok 13000Lm. Chinskie lampy LED o mocy 120Wat maja z opisow cos ok 4000Lm.

Moja o prawie podobnej mocy trzy razy tyle....

Estetyka wykonania samej lampy Led Zadowalajaca

Parametry

-moc 132Wat max rozbudowa do 144Wat

-jasnosc wedlug producenta Led 1320Lm pomiar z ok 0,5m dawal wynik 6500Lm (66Wat) dla kazdej połowy czyli razem 13000Lm

pomiary wykonane na zasilaczu 19,5V docelowe napiecie prawidlowej pracy LED ma wynosic 24V

pomiar z 25cm daje ok 25.000Lm dla jednej polowy czyli dla 66Wat.

-barwa bialych Led 13000K kat 130st 1Wat/100Lm

-barwa niebieskich 460nm kat 130st 1Wat/100Lm (ktos powie niemozliwe za duza jasnosc dla blue! sprawdzalem mierikiem i ok)

-jasnosc z 1Wata 100Lm/1Wat

-dlugosc calej lampy 100cm

-szerokosc 15cm

-zasilanie 24V

-sterowne 2szt driver po jednym dla koloru.. z plynna regulacja,oraz kontrola temperatury LED

Mozliwy tryb nocny..blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna lampka :waving

Jakich LED użyłeś ?


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ładna;)

BTW - Uwielbiam wprost jak sklepy podają dane LEDów z kapelindra wzięte. Czy oni myślą że ludzie to debile i po zdjęciu nie dojdą co to za producent chipa jest ?? Edixeon czyli jedno z największych shitów na rynku ( 10 sztuk kupiłem prosto od dystrybutora na Polskę, Ledy "z taśmy" - ten sam bin, i na oko nawet było widać że każda ma inną barwę, zresztą opinie na forum światełka.pl można poczytać) wystawiony jest jako Led biały 13KK. Przecież oni (producent) nawet nie wiedzą że takie LEDy mają.... :banghead sami zobaczcie.

http://www.edison-opto.com.tw/01_led_products_detail.asp?sn=42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego loccutus kupiles od dystrubutora na Polske to nie znaczy ze jestes lepszy..bo o ile wiem znaja tylko dwie barwy zimne i cieple hehe no czasem napisza bardzo zimne 6500K he.. Ja kupuje od producenta

ktory na moja zlecenie wybieral dla mnie LED o barwach 12000K oraz 13000k.Producent ten w swoim katalogu (nie robionym na drukarce jak to bywa w Polsce) w specyfikacjach podaje dane LED jakie jest w stanie sprzedac dotyczy to tez barwy... Sa lampy np. u Przemka i inne co podaja barwe dla bialej np. 15000K wiec mozliwe ze takie barwy sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda :waving Jaki Ci wyszedł koszt całkowity ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie piszę że jestem lepszy, pisze tylko jakie mam doświadczenie z produktami firmy Edixeon. Jeśli po zapytaniu ofertowym, gdzie mowa o stałej współpracy i zakupach rzędu kilka TYSIĘCY ledów miesięcznie, firma przysyła TAKI SZAJS to nie ma o czym dyskutować. Piszę tu o LEDAch firmy Edixeon - jakich TY użyłeś w projekcie nie mam pojęcia. To że bardzo podobne to jeszcze o niczym nie świadczy przecież.

Dostałeś notę katalogową, w której napisano że mają bin o takiej barwie? Naoglądałem się i nakupowałem w życiu już troszkę ledów i powiem tak - nie zobaczę noty - nie uwierzę/nie kupię. Przez telefon czy email można kupić wszystko, szczególnie kota w worku. Dokument jest dokument - nie ma od producenta ch-ki binu na piśmie = kupujesz marketingowy bełkot. Proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccotus a z kąt wiadomo że ledy które wy stosujecie razem z Przemkiem w BP mają identyczne parametry z nota katalogową ?

Bo jakoś nie chce mi się wierzyć że dostajesz specyfikacje każdej zamówionej ledy ?, mniejsza o to sprawdzasz w ogóle czymś te ledy ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak zwykle kto nie pokaze swojej lampy, to zaraz albo Przemek albo loccutus napisza, ze te jego ledy sa beznadziejne.

Przemku, co sie stalo z gwarancja 3 lat na Twoje ledy, ktora dawales jeszcze rok temu?!

Dlaczego teraz dajesz tylko jeden rok (niezgodniez ustawa o sprzedazy konsumenckiej) ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult - powiem tak - odwal sie. Gdzie ja napisałem że ANDRZEJA LEDY są złe ? no pokaż mi.

Ja się odniosłem do tych z podanego linku w sklepie i do żadnych innych.

Azja-83 W zasadzie nie musimy. Rolka 1000 sztuk ma oznaczenia producenta i wystarczy porównać to co na metce z tym co w PDFie. Cree jest na tyle dużym :waving producentem, że można mieć do niego pełne zaufanie. To mechanizm podobny jak niewiem - z testami. Salifert jest ok, Sera niekoniecznie. Testując parametr salifertem masz w zasadzie pewnośc że to co mierzysz odpowiada rzeczywistości. Stosując test innego producenta, możesz sie nieźle przejechać. Tak samo z Ledami - Cree to wiodący producent, jeśli jemu nie ufać to komu ?

Pomiary czego ? CT? - jeśli kiedykolwiek musielibyśmy zrobić to mam dostęp w każdej chwili do tego urządzenia - http://www.sekonic.com/products/Sekonic%20PRODIGI%20COLOR%20C-500.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268014 slawomirdyl :

Fajnie wygląda :waving Jaki Ci wyszedł koszt całkowity ?

Jakbym nie liczyl to 1W wychodzi prawie 3 x drozej niz przy diodach CREE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak trzy razy drozej he ??... cos Ci sie pomyslilo bo cree jest trzy razy drozsze.. he i cree nie sprzedaje LED max 7500k no liczy sie tez ile lm...wyciagnie sie z 1 Wata... to jest 1Watt/350mA .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cree_XP-G_bin_R5_Lumens_Chart.gif

Jak widac XP-G przy pradzie 1,5A ma 460lm i kosztuje 16,50zl/szt.

Ile trzeba kupic Twoich diod aby otrzymac 460lm ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt, gratuluję.

Też niestety odnoszę wrażenie, że projekty LEDów na tym forum nie są mile widziane. Panowie dajcie szanse życiu zweryfikować projekt. Zawsze coś ktoś ma ciekawego do dodania, że dioda za ciepła, że bin nie taki, że kontowniki byle jak do byle czego. Z tego co pamiętam jest na Off-topic taki wątek, że jak kogoś boli to tam może sobie swobodnie pobiadolić.

Z tego co mi się wydaje Andrzej zrobił lampę, którą powiesi nad swoim akwarium nie nad waszym i to jemu ma odpowiadać. Z drugiej strony jak to? Gościu zrobił lampkę, na której psa nie można powiesić? Niemożliwe, trzeba jakoś przysrać, no nie...? To takie nasze panowie, smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie czepiam - pytam z czystej ciekawosci :waving

sam projekt mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ledy 5Watowe czyli z 1 wata otrzymujesz ok 90Lm .... ok czyli dajac odpowiednia ilosc coree osiagniesz wieksze koszty zuzycia pradu no i wiecej lED bo musisz dac ok 30 szt coree moc pobierana przez LED 150Wat moja lampa 14Wat mniej...

niezly tez koszt dostepnych u nas draiverow he jeden moze obsluzyc 12 coree przy 24V pracujac na maksa... :kapelusz

w Dodatku corre nie ma 13000K.... a nie chodzi tu o wypadkowa niebieskiego do bialego a kolor samego widma bialego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

#268046 deral :

Też niestety odnoszę wrażenie, że projekty LEDów na tym forum nie są mile widziane.

Ja bym rzekł, że nie tyle mile widziane a raczej wywołują zawsze ognistą dyskusję z wiadomych powodów. Co do tego tematu z uwagi na poniższe:

#267950 Andrzej58 :

Pochwale sie wlasnej konstrukcji i wykonania lampy LED na Ledach ktore sprzedaje.....

temat powinien na tym forum Z MIEJSCA iść do kosza, ponieważ regulamin zabrania w sposób jednoznaczny reklamowania własnej działalności komercyjnej - co sam autor bez "krempacji" wyznaje. Temat jednak został lecz podejrzewam że zniknie momentalnie kiedy skończy się merytoryczna dyskusja na tematy techniczne a zaczną głupie przysrywki jakie już zaczął emitować kidult.

Temat został jednak z powodów merytorycznych a ściślej dla wyjaśnienia tegoż fragmentu:

#267950 Andrzej58 :

-barwa niebieskich 460nm kat 130st 1Wat/100Lm (ktos powie niemozliwe za duza jasnosc dla blue! sprawdzalem mierikiem i ok)

no właśnie - niemożliwe. Z tego co wiem nie ma ledów które dla 460nm dają nawet pół tego - 50lm/1W a skąd 2x tyle?? Jeśli przespałem w technologii led moment kiedy diody osiągają w tym paśmie taką sprawność bardzo chciałbym nadrobić wiedzę, i nie ze złośliwości czy innych pobudek o które ZAWSZE w takim momencie jestem podejrzewany, ale z czystej ciekawości - moja prośba do autora - możesz to jakoś (100lm/1W @460nm) poprzeć faktem w postaci danych katalogowych ?

Poza tym, lampa jak na DIY całkiem udana pod względem mechanicznym. Co do elektroniki z opisu zapowiada się ciekawie ale bez szerszych danych nie ma co oceniać. W zasadzie wiadomo tylko że świeci :waving

BTW Andrzeju Cree a nie coree;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego loccutus gdzie napisane ze handluje lampami? tu DIY wiec sie chwale co zrobilem taki to dzial.. mozna gdzies znalesc moj dozownik oraz inne wynalazki.. he

he napisalem ze mierzylem miernikiem jasnosc ok... LED bialy jest dobrego producenta ktory katalogowo gwarantuje 100lm oraz kolor 13000K ale wedlug pomiarow niebieski mu nie ustepuje..nie sa to specjalistyczne i dokladne pomiary bo brak warunkow.. Jezeli pomiar z ok 0,5m samego niebieskiego pokazuje ok 6000lm dla 66Watt bialego ok 6500Lm... co tu gadac.. ciesze sie ze swieci he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268065 Andrzej58 :

kolego loccutus gdzie napisane ze handluje lampami?

Bardzo cie prosze - nie rób ze mnie idioty, bo widać że przed chwilą wyedytowałeś pierwszy post i dopisałeś słówko "ktoś" które kompletnie zmienia sens całego zdania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no faktycznie, że handlujesz,... nie napisałeś ale, że sprzedajesz to już owszem :waving

Aluzję na temat wiary uważam troszkę za niestosowną, to może niektórych obrażać więc wyluzuj proszę !!!


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus nie kupilem LED na ebay czy allegro czy jakiegos Polskiego importera ale od producenta w katalogu maja napisane jak byk ze oferuja LED do 15000K o mocy max 120Lm/1Wat a

Nie bede sie tu wypowadal o parametrach LED czy jakisci lampa swieci i mi sie podoba..ok

pelno tu ludzi ktorzy dogryzaja.. bo jak ktos niechcacy napisze ze akwarium ma w owczarni z baranami to zaraz sie znajdzie jakis nadgorliwy co czyta inczej... ze reklamuje barany wiec na tym dziale robi biznes...

Ja jakos nie znalazlem aby w moim watku DIY aby bylo napisane ze chce cos sprzedac o ile pamietam raz rzucilem tu te ledy ze mam kilka sztuk na zbyciu..nie informujac czy jestem jakims tam importerem he jak kazdy na targowisku mam takie prawo//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co w ogóle te docinki , Andrzej zrobił lampę led na tyle dobrą na ile pozwala mu jego portfel, to czy on nimi handluje czy nie to już jest jego prywatna sprawa. Loccutus skoro uważacie że wasze lampy BP są dużo lepsze od projektu DIY Andrzeja to nie powinny tym samy stanowić żadnej konkurencji.

Nie rozumie tego, ktoś robi projekt DIY (i chwała mu za to że ma chęci i umiejętności), zamiast mu cokolwiek doradzić lub pomóc , chłop od razu dostaje kontrę typu te ledy są do du... , może i są nie najwyższej jakości ale ważne że korale pod nimi rosną i spełniają oczekiwania Andrzeja.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268014 slawomirdyl :

Fajnie wygląda :waving Jaki Ci wyszedł koszt całkowity ?

:waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azja-83 o jakich TY docinkach piszesz? pokaż mi miejsce w którym wypowiedziałem się na temat ledów Andrzeja ?? Przecież nawet nie wiadomo jakich led użył! - jak mam sie wypowiedzieć na temat czegoś o czym nie wiem nic???? to raz a dwa, gdzie Ty widzisz jakąkolwiek kontrę do ledów i projektu Andrzeja? mowa była o tych i TYLKO o TYCH podlinkowanych ze sklepu !!!! - Nie ma przecież ŻADNEJ pewności czy to są te same ledy których użył Andrzej przecież- bo tego nie sprostował/naświetlił czy jak to tam nazwać. Może nie chce powiedzieć - to nie, przecież nie naciskam - jaki problem ?? BTW - Ludzie co wy jakieś fobie macie ?

Jeśli chodzi o ten projekt to DWUKROTNIE napisałem że lampa mi się podoba pod względem wykonania natomiast o elektronice i ledach sie nie wypowiem bo nic o nich nie wiadomo prawdę mówiąc. Jedyne co chciałem uzyskać to odpowiedź na pytanie skąd 100lm/W @460nm - z czystej ciekawości.

Natomiast to czy Andrzej handluje czy nie to akurat na TYM FORUM robi różnice - poczytaj regulamin. I ręczę Ci że gdybyśmy chcieli Andrzejowi kłody pod nogi rzucać, to tego wątku już by dawno nie było - za sprawą właśnie pierwszego postu i tego zdania które teraz jest w nim wyedytowane, a które wcześniej, nie tylko dla mnie świadczyło o tym, że projekt jest komercyjny. Zmiany w treści zaszły, ale ok - jedziemy dalej bo ciekawość rozwiązań technicznych bierze tu górę. Gdyby 'nas' ten temat w jakikolwiek sposób "bolał" po prostu zniknąłby zanim zdążył by sie rozwinąć, a Andrzej dostałby PW z wiadomością o co chodziło. Koniec wyjaśnień, może przejdźmy do konkretów zamiast bić piane i szukać afery gdzie jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268030 loccutus :

Pomiary czego ? CT? - jeśli kiedykolwiek musielibyśmy zrobić to mam dostęp w każdej chwili do tego urządzenia - http://www.sekonic.com/products/Sekonic%20PRODIGI%20COLOR%20C-500.asp

Robiłeś może na tym pomiary ? Sam jestem ciekaw jak poszczególe firmy oszukują nas. Robiłeś pojedyńcze diody z określonego BIN - u :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.