Skocz do zawartości
Gość DarekB30

Mini Bubble King 200 - wersja DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Darek a ja się zastanawiałem nad jedną rzeczą. Jak co niektórzy mawiają a raczej są tego zdania odpieniacz pracuje bardziej wydajnie kiedy wodzie w rurze reakcyjnej nada się ruch "wirowy".

No i wszystko jasne, już wiem z kim rozmawiałeś. :lol:

Kurcze muszę ograniczyć wypływ informacji z mojego tajnego laboratorium, od dziś wejście tylko za specjaną przepustką :rtfm:

Jesli o mnie myślisz to za zdecydowanie zaprzeczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski - nie - to o mnie chodziło :harhar:

DarekB30 - i wszystko jasne - już Cie lubie :thumbsup:

A odnoście tego do tego :rtfm: ja mam takie certyfikaty że twój papierek też to obejmuje :rofl:

I PS. Brata mam w Wawie więc jak będę u niego to postaram się zaglądnąć do Ciebie ale bedzie to nie prędko :wallbash:

II PS. Mnie właśnie też brak czasu a potrzebuje do swojego odpieniek taki finalny zrobić na wzór 160 - pompa 1100l/h z igiełka mojej roboty już działa. Tylko do akwa 100 L i 50 w obiegu nie wiem czy nie za mocny bedzie.

Jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie. Jak wygląda w twoim wykonaniu spód górnego pojemnika - chodzi mi o to co na zdjęciu poniżej. Ty masz to z jednego kawałka jak na fotce czy masz to klejone z trzech części ???

gallery_10927_1881_4281.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

not kr

Jade samochodem wiec jak cos to tel do mnie 505 157 879

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko

w jakiej glebokosci najlepiej pracuje ten odpieniacz na pompie tunze?

thx za info


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Darek, jak to powiedzieć.....Twój odpieniacz to potwór.

Na APF600 cały czas miałem problem z NO3 i nijak nie mogłem zejść poniżej 5 przy po4 w okolicach 0,04 nawet przy dozowaniu 10 ml wódki na dzień.

Teraz od miesiąca NO3 poniżej 0,2 a PO4 0,02 przy tym samym karmieniu i przy kolejnym zmniejszeniu wódki (od miesiąca co tydzień zmniejszam o 1 ml ) do 4 ml.

Jak zmieniałem odpieniacz miałem w miare stałe NO5 koło 5 i PO4 w okolicach 0,04 przy wódce koło 10ml na dobę a teraz to rewelka.

Wszystko rośnie i sie ładnie otwiera ....szkoda tylko że aiptasia najszybciej :( Ale Chaetodon fasciatus w drodze może pomoże.

Tak się tylko zastanawiam co będzie się działo jak zmienię pompe z Tunze 9420 na Lagunę 6000 z igiełką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze taki odpieniacz jak Cyclon AS 1500, gdyby nie mial ruchu wirowego wody, bylby zwyklym odpienkiem. Dzieki tej karuzeli jest jednym z najlepszych w swojej klasie (zawieszany na szybie). :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Stani

Jak zwykle masz racje, diabel zawsze tkwi w szczegolach :)

Dlatego wzialem na warsztat wlasnie sprawdzona konstrukcje BK200

Pompa Tunze sie świetnie sprawdza w mojej wersji odpieniacza,

czas wiec zrobic krok dalej i zbudować "mocniejszą wersję.

Skoro jjablonski juz poruszyl ten temat to uchyle rabka tajemnicy dodam ze trwaja prace nad mocniejsza pompa do tego body, czyli wlasnie Laguna :)

Efektami sie pochwale za jakis czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Pompa przerobiona i już działa , :thumbsup:

Teraz czas na body.

gallery_9946_1864_418661.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Odświerzę trochę temat.

Dostaję informacje zwrotne od "was", że moja wersja BK200 na pompie Tunze 9420 świetnie się sprawdza, w zbiornikach SPS-owych w przedziale 400-500 litrow, ( wielkie dzięki dla wszystkich użykowników mojego odpieniacza za uwagi i spostrzeżenia z użytkowania dzięki waszym uwagom cały czas się rozwijam :welcome: )

ale dostaję również sporo zapytań od akwarystów ze zbiornikami powyżej 600 litrów o wykonanie "mocniejszego" odpieniacza, dlatego poszedłem krok dalej i buduję mocniejszą wersję aby nie musieć już odmawiać akwarystom z większymi zbiornikami :welcome:

Na warsztat wziąłem znaną skąd innąd pompę "Laguna" i właśnie powstaje odpieniacz o którym bedę mógł z czystym sumieniem powiedzieć że obsłuży akwarium w przedziale 800-1000 litrów

Kilka fotek na gorąco, jak skończę fazę testów wrzucę szerszą fotorelację

gallery_9946_1864_418661.jpg

gallery_9946_1864_327063.jpg

gallery_9946_1864_102206.jpg

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory model to laguny jest dokladnie (chodzi o model wzioles najmniejszy,srednia czy najwieksza)i co trzeba w niej zmienic jesli mozesz uchylic rabka tajemnicy. czy np najmniejszy model moze zastapic pompe tunze?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ktory model to laguny jest dokladnie (chodzi o model wzioles najmniejszy,srednia czy najwieksza)i co trzeba w niej zmienic jesli mozesz uchylic rabka tajemnicy. czy np najmniejszy model moze zastapic pompe tunze?

Na warsztat wziąłem tę pompę LAGUNA POWERJET MAX-FLO 6000

wiadomo w pompie trzeba wymienić wirnik na igłę i skrócić przewód zasilający bo fabrycznie ma 10 mb i trochę zmian kosmetycznych, zasysanie powietrza i takie tam :lol:

Co do zastąpienia tunze to nie szedł bym w tym kierunku, według mnie tunze się sprawdza wyśmienicie, (ciężko znaleźć pompę w tej cenie o tak rewelacyjnych parametrach)

Tunze ma w swojej ofercie tylko dwie pompy i obydwie wykorzystuję z powodzeniem

Teraz poszedłem w kierunku rozszerzenia swojej oferty i zbudowania kolejnego małego/zgrabnego odpieniacza do większych zbiorników. :welcome:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na Tunze odpieniacz działa super tyle tylko że kiedys poprowadziłem pod podłogą przewód do powietrza i te 8 metrów wężyka dość mocno tłumi przepływ powietrza. Spadek poboru powietrza to około 300 l/h.

Stąd ten pomysł mocniejszej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Potwierdzam, na Tunze odpieniacz działa super tyle tylko że kiedys poprowadziłem pod podłogą przewód do powietrza i te 8 metrów wężyka dość mocno tłumi przepływ powietrza. Spadek poboru powietrza to około 300 l/h.

Stąd ten pomysł mocniejszej pompy.

no i się wydało kto mnie tak ciśnie żebym cały czas coś dłubał :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, Na Lagunie to wyszedł nam potworek :)

Po 2-ch dniach NO3 zjechało z 2,5 do przedziału 0,2-0,5 a PO4 z 0,02 do 0,00.

Zmniejszyłem wódkę z 4 do 2 ml / dobę i chyba będę musiał zwiększyć karmienie.

Pobór powietrza przy odpieniaczu zamyka airmeter a na balkonie, czyli po przejściu około 8 m wężyka, ssie powyżej 800l/h.

Tunze 9420 mierzona na balkonie brała poniżej 400 l/h a przy odpieniaczu 600-700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku stworzyłeś potwora hehe, a ja ucze się go okiełznać, zaczął ładnie pienić, nie wiem czy sekretem było skręcenie trochę powietrza czy czas, ale wkońcu piana jest sucha, pompa na chwilę obecną niesłyszalna. Naprawde dobra robota. Parametry na chwile obecną nie drgnęły, wiem cierpiliwość hehe

Jeszcze raz dzięki za to cudo techniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie pompy Laguna , a mianowicie czy praca tej pompy jest naprawdę cicha i do jakiej innej pompy byś ją przyrównał

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

Mam pytanie odnośnie pompy Laguna , a mianowicie czy praca tej pompy jest naprawdę cicha i do jakiej innej pompy byś ją przyrównał

Pozdrawiam

Jeśli miałbym porównywać to osobiście porównał bym ją do pompy

Royal Exlusive - Mini Red Dragon

nie wiem czemu, ale mam wrażenie że to te same pompy :evil::welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zupełnie nie wiem czemu mam takie wrażenie :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.... :) słychać tylko lekki szum pękającej piany... ale przy takiej rakiecie czemu się dziwić... :thumbsup: przy zamkniętej szafce zero hałasu ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha i do tego mieli powietrze z wodą że aż miło, czego więcej chcieć :)

Tylko chyba jej wydajność chyba się zmienia.

Nie wiem dlaczego ale mam problem z ustawieniem poziomu. Jak rano ustawię 1 cm poniżej kubka to wieczorem potrafi być 1-2 mm i wali mokrą pianą. Po korekcie rano okazuje się że jest prawie 2 cm poniżej. Czyżby to wachania napięcia? Red-dragony czy też Laguny podobno są czułe na zmiany napiecia.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rozwiązanie:

Regulacja poziomu wody na zasadzie przelewu, jak w odpieniaczach np. Blau.

Raz ustawiony poziom wody nie ma prawa sie zmienić.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha i do tego mieli powietrze z wodą że aż miło, czego więcej chcieć :)

Tylko chyba jej wydajność chyba się zmienia.

Nie wiem dlaczego ale mam problem z ustawieniem poziomu. Jak rano ustawię 1 cm poniżej kubka to wieczorem potrafi być 1-2 mm i wali mokrą pianą. Po korekcie rano okazuje się że jest prawie 2 cm poniżej. Czyżby to wachania napięcia? Red-dragony czy też Laguny podobno są czułe na zmiany napiecia.

U mnie 1 cm od kubka daje mokrą pianę, poziom mam ustawiony niżej i trzyma go, przez pierwsze dni podobnie wariował, ale myślę, że to kwestia dotarcia się i przystosowania do składu wody. A skład wody też może wiele zmienić, witaminy leki itp. Wtedy odpieniacz może wariować (być może się mylę ale to są moje własne spostrzeżenia). Ja też się namęczyłam ale ustawiłam go i dałam mu świety spokój i mimo, że początkowo piana nie dochodziła do krawędzi kubka po jakimś czasie, około 12h się wszystko unormowało.

A naprawde wiele zależy od składu wody, ja podałam w czasie aklimatyzacji ryb 3 dawki herbtany a odpieniacz poprostu zwariował, gdzie bym nie ustawiła dawał mokrą pianę i przelewał kubek, z poziomem wody również robiły się cuda, ciągle się zmieniał.

Także daj mu trochę czasu, niech się dopracuje, ja również świeży wegiel załadowałam i po 24 godzinach jest ok.

Trzyma poziom i nie przelewa kubka.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, przez pierwsze dni odpieniacz jest strasznie czuły na wszystko, (przynajmniej u mnie tak było) jedzenie, włożenie rąk do akwa itp. Natomiast teraz się to unormowało, mogę sypać artemie namoczoną w czosnku i witaminach a on robi swoje.

A i jeszcze jedna ważna sprawa, na mój kobiecy rozum :D powietrze odkręcone na maxa powinno dawać bardziej suchą pianę, natomiast nie mogłam jej uzyskać, dopiero po skręceniu powietrza o jakieś dwa obroty na tym samym poziomie wody, piana zrobiła się bardziej sucha. Do tej pory tego nie rozumiem :D ale działa :D

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.