Skocz do zawartości
gregor.gg

lumenarki wlasnej roboty

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

po kilku tygodniach wycinania ,szlifowania,polerowania i skladania w koncu nadszedl czas pokazac co mi wyszlo.

ocencie sami czy nadaje sie to na odblysnik ala lumenarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masakra :googleye efekt super ... składaj do światło do kupy !!!


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło bardzo fajnie, normalnie fabryka :kapelusz, jakie ma ta lampa wymiary, i jak możesz podeślij mi rysunek z wymiatrami tez myślę o zrobieniu takich reflektorów . Koszt takiego reflektora wraz z mocowaniami na zarówke to koszt ok 130$ dla żarnika 250W , a jakie Ty miały koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba dzieki, czekam na stateczniki i bede to wszystko skladal do kupy,jak bedzie gotowa to zapodam jak to wszystko wyglada

grzes wymiary to 37x37x17h,mam szablon wyciety z papieru bo jako takich wymiarow nie ma ,przeliczalem wszystko z orginalu ale powiem szczerze jest troszke zabawy no i trzeba uwazc przy skladaniu bo ja juz zrobilem kilka rysek naszczescie malo widocznych,najlepeij jak beda przy skladaniu dwie osoby,moja polowa niestety nie pomagala.koszt takich odblysnikow to sa smieszne pieniadze mnie wszystko wyszlo oprusz mojej pracy jakiec 100zl sztukatak mniej wiecej ale napewno nie 650 zl jak wolaja za to.

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej blachy urzyles? wyszlo ci super jesli chodzi o ksztalt ale czy nie jest ta blacha za matowa? moze to tak na zdjeciach tylko wyszlo...


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo Grzegorz super Ci to wyszło :kapelusz


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzio

wlasnie mam do du..py aparat i nie oddaje tego blysku ale moge cie zapewnic ze mozna sie przejzec w tym odblysniku,postaram sie zrobic jakies zdjecia z blizszej odleglosci zebys zobaczyl odblak,tak na moje oko to 85% odblysku

i mi to wystarczy,ta blacha mlotkowana z ktorej robia halopaki moze sie schowac w porownaniu do mojego odblysnika,jak zaloze zarniki to tez zapodam zdjecia jak to swieci

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor, masakra:shocking bardzo, bardzo dobra robota:) poszukaj jeszcze, bo z tego co wiem to Lumenarki są robione z blachy napylanej czymś właśnie za***iście odblaskowym, załatwia to sprawę utleniania i matowienia powierzchni z upływem czasu.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb szukalem i znalazlem tyle ze ten lakier ktorym mozna prysnac to nie jest na wysokie temp i moze po jakim czasie schodzic,wiec pozostaje co jakis czas wziasc poprostu paste polerska w plynie i przepolerowac zajmie to kilka minut i efekt powroci.

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o lakier, to jest nakładene metodą elektrolizy, jak chrom, tyle że to nie chrom, ale nieważne i tak petarda to co zrobiłeś :googleye Z nierdzewki?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz Brawo


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za mile slowa bede uzupelnial watek,czekam na stelaz pod wymiar lampy, jak tylko bedzie gotowy to pokaze jak to bedzie wygladalo

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś wrzucić jakieś rysunki formatek. Może skan z podaną skalą?


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.