Skocz do zawartości
Swirlej2

nowy projekt mixera wapna

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo oto , zeby byl jeszcze bardziej kompaktowy , zadnych repci , wywijasow tylko zgrabna rura :)

Pompa umieszczona w mufie ( 110 mm) , dno mixera z szarego PVC (wyciete kolko moja metoda :) ), w dnie nawiercone otwory , wklejone rurki , u gory dekiel oczywiscie z PVC jak cala reszta .

Kolanko na wylocie z pompy skierowane na sciane rury , przez co otrzymamy porzadany wir wody .

mixer.jpg

Juz ja go tam zmieszcze tego maxi jeta spoko :)

pozdr..

PS. Zdaje sie ze moj dotychczasowy mixer poleci pod "mlotek" :)

photo137cs.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny pomysł jest tylko że przy tej samej długości rury całe ustrojstwo robi się znacznie wyższe. Zależy ile kto ma miejsca w którą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, cale 10 cm wyzsze :] teraz bede mial miejsce na taki ,ale inni ...:/


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślisz, że w czasie gdy mikser jest wyłączony może do pompy spływać zbyt dużo tego "śmiecia" który bądź co bądź gromadzi się na dnie miksera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci ktorzy nie maja miejsca pojechac z wysokoscia , pojada na szerokosc i na to samo wyjdzie .

"A nie myślisz, że w czasie gdy mikser jest wyłączony może do pompy spływać zbyt dużo tego "śmiecia" który bądź co bądź gromadzi się na dnie miksera?"

Mysle ze nie , popatrz dobrze raz jeszcez na project to bedziesz wiedzial dlaczego :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten cały sprzęt musi być z rur przeźroczystych ?? czy nie może być ze zwykłych rur kanalizacyjnych ?? chyba byłoby dużo taniej

i co to jest to co kapie z rurki, która idzie z góry ??

swir: a kiedy będziesz sprzedawał stary mixer (to może teraz mi się uda kupić - choć pewnie już sprzedany dawno :D)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę @AlMaster, że to co kapie to jest dojście wody z RO.

@Swirlej: Wiem, że pompa nie będzie zwrotnie zasysać po wyłączneniu wody ze "śmieciem" bo oba końce ma zalane. Poprostu tak sobie myślałem, że jak wszystko zacznie opdać to zawsze się coś tam może gromadzić. Ja już tak mam, że zawsze szukam dziury w całym :D. Ale zawsze lepiej 2 razy pomyśleć - no nie? - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nawet jezeli ... , to w czym to przeszkadza ? gora wychodzi tylko sam klarowny roztwor ..

co nas obchodzi , co sie dzieje na dnie mixera ?

mixer.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra tylko co z rurami z PCV a tymi od kanalizy (też PCV) - można używać tych kanalizacyjnych ??

woda z RO płynie grawitacyjnie ?? a jak kalkwasser dostaje się do akwa ?? jakąś pompką dodatkową ?? (czy np woda RO płynie dzięki pompce podłączonej do czujnika poziomu a kalkwasser wypływa grawitacyjnie ??

w sumie konstrukcja tego urządzenia prosta jak cep

PS. lamerskie pytanie. co się wrzuca do kalkmixera ?? chyba nie Ca(OH)2 ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda powinna wpływać u dołu kolumny pod ciśnieniem a wypływać grawitacyjnie. Tak powinno być bo zależy nam przecież aby zlewać delikatnie z powierzchni klarowny roztwór. Ale lepiej autor konstrukcji niech się wypowie :).

cytat: "PS. lamerskie pytanie. co się wrzuca do kalkmixera ?? chyba nie Ca(OH)2 ?"

A co innego @AlMaster byś chciał tam wsypać? :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mixer.jpg

wstrzykujesz czysta wode RO przy pomocy pompki dozujacej dluzsza rurka (lub jak ja to chce zrobic , wlasnie grawitacyjnie bo baniak bede mial zabudowany i mam mozliwosc postawienia tam metrowej rury z woda RO :) ), tym samym roztwor kalkwasser będzie wysyłany przez rurkę krótszą wmontowana w deklu mixera .

Chyba wystarczajaco jasno pokazane jest to na rysunku ...?

pozdr....

PS. Mozna tez calkowicie zautomatyzowac urzadzenie podlaczajac bezposrednio osmoze pod urzadzonko ktoro automatycznie otwiera zawor i uzupelniamy za pomoca kalkwasser stan wody w sumpie .

A mozna tak jak ja chce zrobic , grawitacyjnie zakraplajac non stop do lini poziomu wody w sumpie :) wolnosc Tomku w swoim domku , do wyboru do koloru jak komu pasuje wazne zeby znac wogole zasade dzialania mixera :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie działal maji-jet to nie będzie się syf dostawał do akwa ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cała sztuka w miksowaniu to polega na tym aby dobrze mieszać ale nie za bardzo :). To tak jak z Nemo jak wychodził z ukwiału - pomieszć i poczekać, pomieszać i poczekać i znowu pomieszać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.