Skocz do zawartości
cornugon

Hepatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę. Nie znam się niestety na chorobach ryb. Od kilku dni zauważam u mojego hepatusa drobne białe kropki, nieznacznie wypukłe. Ryba zachowuje się normalnie, nie unika jedzenia (a chyba nawet je więcej), nie unika światła, pływa sobie wszędzie, zwrotnie szybko i bez cech złego samopoczucia.

Najwyraźniejsze zmiany są u nasady ogona, w drugiej kolejności drobniutkie, ale coraz gęstsze, kropeczki przy górnej czarnej linii barwnej.

Kropek jest coraz więcej z dnia na dzień i trochę się martwię.

Zdjęcia zrobiłem dwa z silną lampą błyskową i dwa w lekkim zacienieniu by podkreślić wielkość i umiejscowienie nalotu. Czy komuś z czymś się to kojarzy ? Byłbym wdzięczny za pomoc.

PICT5947.jpg

PICT5949.jpg

PICT5969.jpg

PICT5955.jpg


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Robiłes cos w akwarium ?

Mogł sie ze stresowac i dlatego .

Pare dni i zejdze spokojnie ,wargatek tez go tam napewno skubie :googleye

Pozdrawiam Daniel M.

Ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo go masz?

W ostateczności gdy będziesz widział że jest marnie zastosuj UVke u mnie hepatus błyskawicznie je łapie jak się zestresuje więc może samo zejść. Ale widząc ilośc tych kropeczek an czarnej lini na wszelki nawet wypadek zastosowałbym lampę UV


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargatek wcale go nie będzie z tego skubał, nawet nie zwraca na to uwagi!!!!! "AnT" -mylisz się na pewno co do wargatka!:googleye

"cornugon" zostaw go w spokoju, żadna UV-ka też wiele nie pomoże. Karm go normalnie i nie wkładaj łapek do baniaka,kilka dni i samo zejdzie.

pozdro...


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

biega oto ze moze jakies paskudztwa zeskubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że wargatek się tym nie zainteresuje. Pisze to z własnego doświadczenia. Chorobę tę powoduje pasożyt pokrewny kulorzęskowi, sprawcy ospy rybiej (ichtioftiriozy).Najlepszym sposobem ,który u mnie zadziałał było pozostawienie ryby w spokoju i dodanie do pokarmu witaminy C. Jakiekolwiek narażanie ryby na stres powiększało wysyp ospy.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś z czosnkiem? wycisnij czosnek na talerz, oczywiście troszke, najlepsze jest pare kropli soku i wymieszaj to z suchym pokarmem, podaj później rybkom, zadnej nie zaszkodzi, a jak wiemy czosnek wzmacnia i uodparnia. Przynajmniej taka terapie zastosowal moj znajomy po zakupie hepatuska - pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wszystkim za rady i spostrzeżenia

Hepatus pływa u mnie prawie 3 tygodnie, białe plamki pojawiły się jakiś tydzień temu.

Co do wargatka - hepatus dziś wieczorem zaczął mu się ewidentnie "nadstawiać" i doktorek go skubie, ale jakoś efektów nie widać.

Czosnek jest dodawany codziennie do mrożonek w ilości 4 kropel Fauna Marin - Garlic Oil.

Poradzono mi również bym stopniowo zmniejszał zasolenie, nawet do 18, powoli schodzę z moich obecnych 23


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najlepiej sprawowały się krewetki czyszczące ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego hepatusa wyleczyłem czosnkiem mocno roztartym i co dwa dni karmiłem niewielką ilością przez dwa tygodnie najpierw czosnek potem zwykły pokarm jak głodny to czosnek je aż miło.powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.