Skocz do zawartości
Eqilibrum

Jak złapac wieloszczeta.. dużego...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam akwarium ponad pół roku i od czasu do czasu chwytałem małe max. 3-4cm czerwone wieloszczety ale... wracam wczoraj do domu w nocy a tu siedzi z pyskiem w "glonach" norii wieloszczet o szerokości ok. 0,5-1,0cm i trudno powiedziec jakiej długości, bo widziałem go kawałek tzn. ok 15cm. Monster. Kiedy on tak niepostrzeżenie urósł i na czym? Ginęły ni dziwnie glony wyższe ale myslałem ze to ślimaki. Próbowałem go szczypcami złapać i wyciągnąć ale nie dałem rady. Za silny na te szczypce.

Moje pytanie jest takie: czy to na pewno agresor (wygląda jak normalny wieloszczet, koloru różowego) skoro wyżerał glony? No i jak go złapac?

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269662 Natan :

żaden agresor, wyżera tylko resztki żarcia, i łazi kanałami w skale więc jest na plus w zbiorniku.

ja bym go nie usuwał. swoich nie usuwam.

Generalnie zgadzam się z tym, ale przerabiałem u siebie dużą ilość tego. Duża oznacza powyżej dwudziestu, które się wychylały podczas karmienia. Powyżej 20, bo dalej nie chciało mi się liczyć. Były wszędzie.

Proponuję trzymać w ryzach populację bo szybko się rozmnaża.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny "problem". Mam różowiutkiego takiego około 20 cm, widoczny przy karmieniu. Dwa razy go chwyciłem szczypcami, ale był silnijejszy niż moje szczypce.

Widziałem już spore potomki tego dziada i mam obawy.. choć wiele razy pełzał obok małego śpiącego mandaryna...


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlokalizuj skalke w ktorej siedzi poloz ja na sloiku w wodzie i do sloika wrzuc jakies jedzonko na noc moze rano bedzie tam siedzial, a wtedy szybko go wyciagniesz, chyba ze skalka jakas duza to mozesz sie nameczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to największa skała na samym dnie zbiornika... :strutin

Ale niedługo przeprowadzka więc węzmę młotek i nie będzie litości :googleye


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.