Skocz do zawartości
baddboy

Pomoc w przeprowadzce w-wa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

najprawdopodobniej na przełomie lipca/sierpnia będę przenosił zbiornik z 240 na jakieś 500-600. Czy ktoś z Warszawy (okolic) już przez taką akcje przechodził? Dobre rady na pewno by byly pomocne.

Może mógłby ktś również pożyczyć (odpłatnie) z 2 beczki, w których mógłbym pomieszać solankę?

Pozdrawiam


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno przechodziłem podobną przeprowadzkę. Z 240 na 400. Zrobiłem to tak, że na początku ustawiłem tam gdzie ma być nowy zbiornik, podłączyłem całą hydraulikę, sprawdziłem szczelność. Później zająłem się elektryką. Jak już wszystko grało, wlałem wodę z działającego zbiornika, uzupełniłem swoją wodą i świeżą solanką.

Jak już miałem spuszczone około połowę swojej wody, zacząłem przenosić skałę, później korale, ryby na końcu (łatwiej złapać jak są same w akwa).

Po przeniesieniu wszystkiego uzupełniłem wodę świeżą solanką i uruchomiłem cały system.

Na końcu czyszczenie poprzedniego akwa.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najgorsze jest to ze nowe akwa będzie na miejscu starego. Wiec muszę wszystko wyjąć (ale gdzie...) przelać wodę aby się nie zmarnowala... W międzyczasie przygotowywać dodatkowa solanke ( tu już naprawdę nie wiem gdzie i w czym....) zdjąć akwa i postawić nowe....masakra. Błąd był taki ze od razu nie postawiłem wiekszego i uzylem starego po paletkach ...


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na czas przenosin pożyczyłem jakieś stare akwa od kolegi i to co miałem przenieść, to najpierw dałem do tego akwa gdzie była grzałka i podstawowa cyrkulacja. Akwa stało na podłodze, na piance.

Jak to tam tymczasowo se żyło to w tym czasie podmianiałem akwa.

A i na tymczasowym akwa położyłem pokrywę ze śwaitłem aby coś świeciło.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie błąd. Moje nowe stoi dokładnie tam gdzie stare. Całe 240L spokojnie z szafką dało się przesunąć jakieś 2m obok aby ułatwić prace przy nowym. Na plus miałem u siebie to, iż wszystko było zamkniętym systemem, do szafki dochodził tylko 1 przewód elektryczny, więc nie było problemów z przesunięciem obok i rozpoczęciem prac z nowym, w tym samym miejscu.

Tak więc cały czas akwarium działało, był czas na prace z nowym i rozrabianie solanki. Tak jest najlepiej, uzupełniać wodę i stawiać nowy, podczas gdy stary wciąż funkcjonuje.

Masz 500L, a masz połowę tego. Potrzebujesz więc około 120L wody z działającego zbiornika i resztę możesz wlać solanki. 2 beczki po 60L wystarczą. Niestety nie dysponuję takimi, ale naprawdę polecam się w takie zaopatrzyć, będą wręcz nieodzowne przy podmiankach.

Znalazłem przed chwilą coś takiego: beczka. Zapewne się nada, cena również super.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną 60l posiadam, mogę pożyczyć :strutin


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270273 pio7 :

jedną 60l posiadam, mogę pożyczyć :strutin

super, dzięki. Ja mam na 50 litrów, więc w sumie miałbym już ponad 100. Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakiś większy litraż do pożyczenia to pls o informację. Termin przeprowadzki to wakacje...z bliżej niesprecyzowaną jeszcze datą:-)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 beczki po 200 litrow z atestem spozywczym. moge Ci pozyczyc, i troche hał hał przekazac, bo robilem przeprowadzke mojego 500 litrow 2 miesiace temu z mieszkania do mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270366 KIDULT :

ja mam 3 beczki po 200 litrow z atestem spozywczym. moge Ci pozyczyc, i troche hał hał przekazac, bo robilem przeprowadzke mojego 500 litrow 2 miesiace temu z mieszkania do mieszkania.

ooo taka beka załatwiłaby zbiornik do przygotowania solanki. Odezwę się na prv, jak będzie zbliżała się godzina 0:00. Dzięki


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.