Skocz do zawartości
ka21k

Baby korale tylko jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie nowe szczepki wylazly ze skalki pierwsza polipy podobne bardzo do mojego Sarco, ale nie rosna na pniu tylko bezposrednio ze skalki. Na noc kurcza sie i chowaja tak samo jak Sarco.

5082-koral2.jpg

Drugi wyrosl w sasiedztwie do pierwszego i nie kurczy sie na noc, jest cienszy i ma dluzsze koncowki. Porasta skalke w kilku miejscach i doliczylem sie okolo 12 pojedynczych osobnikow.

Nie wyglada mi to na Aiptasie bo koncowki podobnie jak pierwszy ma z odrostami (zabkowane).

5082-koral1.jpg

Prosze o identyfikacje i dziekuje.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym postawił na to http://pl.reeflex.net/tiere/786_Tubipora_musica.htm u mnie tez rośnie, przyszło ze skałą.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 xenia

2 jw. chyba.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z 2 zdjęcia mam też i ja. Jest tego od metra, ale tylko na dwóch skałkach.

Już ponad miesiąc, widać mała ekspansję - ale wielkościowo tak do 1cm-1.5cm.

U mnie większych nie ma. Więc moim zdaniem nie jest to Tubipora musica.

Chociaż mogę sie mylić, może ktoś będzie miał jeszcze swoje typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucam stare zdjęcie z mojego baniaka :strutin

clav.jpg

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270241 tomiooo :

Co to te brazowe wygladajace jak grzyb z zielonym w srodku po prawej na Twojej fotce? Chyba tez mam taki jeden okaz jeszcze nie zidentyfikowany.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie niby bardzo podobne, tylko wielkościowo widzę że znacznie większe i jeszcze ten kolor jakby zielonkawy po jednej stronie ramion. U mnie w całości maja ten sam brązowawy kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor to akurat może mieć brązowy lub zielony, co do wielkości to weź po uwagę że to jest zoom :strutin i one mają wielkość ok 2-3 cm.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 cm to dwa razy większe od moich - ale te może jeszcze zwiększą swoje gabaryty.

Dodatkowo mają krótsze ramiona. Może kolega ka21k jeszcze na ten temat sie wypowie.

A i najważniejsze, czy to jest jakiś chwast, czy np. może parzyć inne korale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to na oddzielnej skałce i mi to nie przeszkadza, może być jednak kłopotliwe bo może zarastać skałę i parzyć sps-y Więc albo kontroluj wzrost, albo out :strutin

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej fotki to ja nie widze wielkiego podobienstwa do Xeni jak zasugerowal kolega

#270233 robi :

1 xenia

2 jw. chyba.

Polipy nie pulsuja, i wyrastaja chyba raczej pojedynczo a nie z jednego glownego ramienia. Jednak moge sie mylic wszak jestem dopiero poczatkujacym morszczakiem.

Na drugiej fotce jak zauwazyl kolega

#270238 dperkowski :

To z 2 zdjęcia mam też i ja. Jest tego od metra, ale tylko na dwóch skałkach.

Już ponad miesiąc, widać mała ekspansję - ale wielkościowo tak do 1cm-1.5cm.

U mnie większych nie ma. Więc moim zdaniem nie jest to Tubipora musica.

Chociaż mogę sie mylić, może ktoś będzie miał jeszcze swoje typy.

nie widze podobienstwa do Tubipora musica moje sa calkiem brazowe i znacznie ciensze od polipow zasugerowanego korala.

Bardziej przypominaja budowa korale z fotki kolegi

#270241 tomiooo :

Gdyby tak nie patrzec na kolory to widac calkiem spore podobienstwo.

Maja dlugosc okolo 10mm, nie chowaja sie i wystepuja tylko na jednej skalce.

Pozostalo obserwowac i czekac na jakis wzrost. Moze wtedy okaze sie co to jest naprawde.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem.


65l + 12l micro sump , 1*15W MARINE BLUE Actynic 10000K, 1*POWER GLO 15W 16000K, RESUN SK-300 Skimmer, 10KG Liverock, Zwir koralowy na 2cm, temp. 26C, cyrkulacja okolo 1400 l/h, wegiel + Rowa Phos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.