Skocz do zawartości
Kośmid

Glony- wolumin kolejny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc,

jeat mi już niedobrze od tych glonów. Skałe mam porośniętą korzuchem śluzowantych glonów o różnej barwie ale najczęściej ciemny zielony. Szyby akwarium zachodzą zielonymi badź takie nieco bordowymi. Dziennie automat podaje 4ml starogardzkiej, niekiedy biodigest ropzuszczam. Aha, piasek też mi pokrywają glony w kilku miejscach i pewnie dlatego babki mi pozdychały bo się potruły.

Robiłem testy wody to nic nie miałem przekroczone jedynie zachwianie magnezu i za dużo wapna.

Akwarium 240litrów, P. żółty, Bispinosus, Chromis Virdis x 3, Ch. Cyanea, Kolcobrzuch i czyszcząca jedna a salarias zdechł niedawno.

Obasada koralowców uboga bo same łatwe miękkie Xenia, Sarco, Nephnea, Cladiella.

Co jest nie tak ?! Istenieje jakiś płyn żeby glony dały sobie spokój ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczac musimy od oswietlenia w kwestii zielonych. A takze wartosci PO4. To czerwone - to wcale nie musza byc glony. To moga byc cyjano. Zanim zajmiesz sie zwalczaniem, musisz ustalic przyczyny. Inaczej to bezsensowna walka. Za malo danych do diagnozy...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie już mówie.

Od poniedziałku do soboty świeci wszystko, najpierw włączą się biała T5 39Watt a półgodziny potem HQI 150Watt chyba 14 000 K i do tego dwie 24W T5 jedna niebieska druga biała. Razem świecą 10godzin potem jeszcze półgodziny sama biała 39W T5. W niedziele 11godzin świeci tylko biała T5 39W. Mam jeszcze nocne ale to chyba nieistotne. Po4 było w normie podczas ostatnich testów a wtedy i tak miałem glony.

Fakt te korzuchy to mogą byc cyjano...Aha, ściągłem wężem troche piasku polepionego glonami, wyczyściłem ile mogłem i śmierdział bardzo, zgnilizną taką, fee...może fotki uda mi się cyknac.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to sinice do przedawkowania wódki??? Ja bym odstawił na jakiś czas tylko powoli.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270854 Włodzimierz :

Może to sinice do przedawkowania wódki??? Ja bym odstawił na jakiś czas tylko powoli.

OK a zielone glony ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak moge to podepne sie do tematu,od jakiegos czasu mam podobny problem jak kolega:(

glony zarosly cala skale i czesciowo piach:(

na poczatku myslalem ze to wina swiatla bo mialem okolo 8miesiecy jarzeniowki,ale po zmianie swiatla na Ledy tez bez zmian,parametry ok,na dzien wczorajszy tylko NO3 lekko zawyrzone:)

czy mozecie cos doradzic:help1co moze byc przyczyna takich przyrostow tych glonow:(

Czy taki wysyp glonow moze byc spowodowany zmiana soli??

Bo o ile sobie przypominam to glony pokazaly sie gdy zmienilem sol:(

pkt. 6 i 8 REGULAMINU


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmniejsze ilosc podawanej wódki, zmniejsze rozcieńczenie o 25% na początek.

Mysle, że musze kupic nowe testy, słyszałem że dobre są z Salifert, jakie kupic ? Które najważniejsze ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na usunięcie glutów polecam Dolabelle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273035 Kosiara :

Ok, zmniejsze ilosc podawanej wódki, zmniejsze rozcieńczenie o 25% na początek.

Mysle, że musze kupic nowe testy, słyszałem że dobre są z Salifert, jakie kupic ? Które najważniejsze ?

podstawoe: ph, kh, no3 po4,Ca, MG, i Si

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.