Skocz do zawartości
koziolini

kąt nachylenia wentylatora nad lustrem wody ???

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj kupiłem sobie wentylatorek 8cm x 8cm jest dosyć mocny :) :) bedzie on kontrolowany przez termostat DIY mojej roboty więc nie powinno dochodzic do wychłodzenia solniczki nad moja solniczką nie będzie pokrywy tylko lampa na w dwuch power compactach 9 watowych problem polega na tym ze nie wiem pod jakim katem ma padac strumień zimnego powietrza na wode


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś różnica ??

najlepiej pod kątem prostym chyba, wtedy strumień bedzie się "rozbijał" o wodę i będą największe zawirowania


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ale chyba w wiekszym akwa bo te moje 12L wywieje:wink


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator powinien byc tak ustawiony aby byl jak najwiekszy przeplyw powietrza - prawdopodobnie bedzie to prostopadle do tafli wody...

Powstawanie zawirowan nie jest korzystne. Po pierwsze "zawirowane powietrze" bedzie dluzej w pokrywie czyli bedzie cieplejsze - co za tym idzie gorzej bedzie odbierac cieplo zarowki. Po drugie aby schlodzic wode wykorzystuje sie zjawisko parowania, aby zwiekszyc wydajnosc parowania trzeba zmniejszyc czastkowe ciesnienie pary wodnej - np poprze zwiekszenie przeplywu ("suchego") powietrza.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem taki 6x6 wentylatorek i zapomnialem go wylączyc po 3H pracy temperatura z 27*C spadla na 19*C !!!! Dlatego teraz w cieple dni wentylatorek wlancza sie na 15minut co pól godzinki:)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tak małym akwa daj ten wentylator na szybę , moze być nawet boczna, bez termoregulatora to porażka -za duże skoki temperatury

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jak gdzie ale na szybie???? przeciez szyba jest złym przewodnikiem ciepła aha i nie da rady zamocowac wentylatorka nad głównym zbiorniczkiem ostatecznosć to panel albo ta szyba


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej 12L rafce 4cm wentylatorek od kart graf prosto na swietlówkę (bo to ma chłodzić nie wodę tylko zapobiegać jej nagrzaniu) puszczony na 4,5 volta.

Wentylatorek odpala razem z powercompactem i kończy razem z nim. temperaturka jak w mordę szczelił 26st.

Ale fakt że w nocy jak ostatnio zrobiło się ciepło to do 29st skoczyło i musze pomyśleć nad jakimś termoregulatorem. Zna ktoś jakiś taki w rozsądnej cenie co to by odpalał wiatrak jak bedzie powyzej 26st a grzałkę ponizej 24st? Ale jakis w rozsądnej cenie a nie jak temp. controler Aqua Medica.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup RT20, przelutuj styki na przekazniku i bedzie dzialal na odwrot.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.