Skocz do zawartości
Qowal

Oświetlenie pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie oświetlenia , zakładem akwarium o wymiarach długość 80,szerokość 35 i wysokość 40 zamierzam trzymać kilka ryb takich jak Amphiprion ocellaris , Dascyllus aruanus , Chromis viridis także nic szczególnego :) , z koralowców tez skromnie gdyż chciałbym mieć tylko xenia egipska no i może Sarcopython i teraz chodzi mi o to jakie oświetlenie wybrać ?? liczę na waszą pomoc gdyż będzie to moje pierwsze akwarium tego typu znalazłem 2 lamy co o tym sadzicie ?? http://www.allegro.pl/item1114504894_lampa_morska_60cm_2x24w_1x150w_ocean_light_tanio.html#gallery

http://www.allegro.pl/item1093360095_lampa_led_weipro_led_c60_60cm.html#gallery

może macie jakieś swoje propozycje ?? dziękuje za pomoc .


jestem na etapie kompletowania sprzętu :) w planach 120 l :p:P kiedy to będzie hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta lampe led sobie daruj,

znajac zycie za jakis czas jak sie wciagniesz to miekkie ci nie wystarcza i wtedy ta lampa hqi bedzie na ten litraz jak znalazł


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,ja też zakładam takie samo akwarium i mam 2x T8 24w jedna lampa,a druga 2x 18w T5 .Szukaj na targowisku lub allegro pozdrawiam:waving


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 3 x t-5 dwie białe jedną niebieską :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim wymiarze mam 2x 15W LED + 1x 24W T5 i wydaje mi sie, ze jest OK, ale mozesz zaczac od 2x LED lub 2x 24W w T5 i potem dokladac.

No i polecam jednak 2 blue + 1 white a nie na odwrot


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.