Skocz do zawartości
matali1

moje 54l miekasy

Rekomendowane odpowiedzi

Moje 54l ktore ostatbio udalo mi sie zalozyc. Moze to komus sie przyda przy planowaniu swojej nano solniczki:D

Pokrywa wyglada tak:

cf850581.jpg

zostawilem w niej standardowy statecznik T8 15W ktory zasila teraz aktynike

dolozylem tez jedna T5 24W o temperaturze 10,000k jak widac jest tez chlodzenie w postaci 2 wentylatorów umieszczonych u miejscu klapki do karmienia ryb. sa tak skuteczne ze ochladzaja wode do 23 stopni i wlacza sie grzalka wiec musialem zamowic termostat do ich sterowania. Teraz beda sie wlaczaly kiedy woda przekroczy 26stopni

ec5962d7.jpg

akwarium posiada poczny panel filtracyjny

019834e3.jpg

na samym dole szafki moje kolonie mrowek w formikariach :)

a teraz panel:

9261f348.jpg

od lewej zrzut wody z akwa -> refugium z salata morska ktora mimo dosc zlej opinii na forum spelnia swoje zadanie -> komora odpieniacza DIY i pompki powrotu (AT-302 500l/h)

w akwa pracuje CIRCULATOR 650 i doskonale sie w tym zastosowaniu sprawdza :)

db7d7d19.jpg

w akwa znajduja sie:

3x Turbo

2x Nassarius SP

1x pustelnik Cubanarius diurati (juz mial wylinke)

1x wezowidlo

koralowce:

2x xenia

2x capnella imbricata (na poczatku mialem tylko jedna ale tak szybko roscnie ze zaszczepilem ja)

1x sinularia dura

1x sinularia SP

4 rodzaje zoa

1x Plathoya

1x sarcopython

1x ricordea

wileka ilosc rurowek Bispira brunnea oraz kilka innych mniejszych ktorych nie identyfikowalem

2x piekna aiptasia:D jednak nie bede jej specjalnie zwalczal bo wiem ze wielu z was rozsialo ja po calym akwa w taki sposob

nic oprocz zasolenia nie mierze! i nie planuje tego. korale jak i zwierzaki rosna i czuja sie swietnie:) sole sola TM pro reef wezowidlo karmie filetami ryb. raz na 3 dni dolewam 1ml mleka


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@matali1,jesli moge cos doradzic,na przod akwa gdzie masz panel przyklej jakas tapete samoprzylepna[boki i gora dodatkowo przesmarowane silikonem],ta swietlowke 10 000K,-jesli morzesz zamien na 15-17 000K,[choc przy tamtej korale troszke szybciej przyrastaja],pompki cyrkulacyjne powinny byc raczej w akwa dwie szt[np jvp 101],wracajac jeszcze do tla,czarne daloby niezly efekt,sam sie niedawno o tym przekonalem[a mialem ciemnogranatowe],czy na dnie masz grys koralowy?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dnie jest grys aragonitowy z erybki wiec to prawie zywy piasek:D tlo...po pierwszym ataku glonow zielonych sprzatalem akwa a ze tlo nie jest przylepione tylko po prostu wlozone za tylna scianke to nalalo mi sie tam wody. fakt musze cos z tym zrobic;) zdjecia robione telefonem wiec niewiele na nich widac sorry za to. a co do jvp mam ja ale robi pralke w akwa. jakbym mial akwa nakierowane na sps-y to by bylo dobrze ale mi ordywalo zoa i xenie od skal. 650l/h plus 400l/h z pompy powrotnej z panelu wystarczy w zupelnosci.


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.