Skocz do zawartości
premiero

Czy ukwaił może poprzyć ślimaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Tydzień temu znalazłem jednego z moich Turbo koło ukwaiłu - ewidentnie go dotykał. Zostawiłem go tak bo sobie myślę, że taki głupi chyba nie jest, żeby wchodzić w paszczę lwa :) Później zauważyłem że przez następne 2 dni ślimak nie zmienił swojego położenia. Nie ruszał się z miejsca, chociaż jak go pyrgnąłem w stopkę to się chował do muszli, więc żył. Przełożyłem go w bezpieczne miejsce, jednak zachowuje się dokładnie tak samo. Trochę się wystawia i za chwilę chowa, generalnie ciągle leży na boku muszli. Czy to możliwe żeby ukwiał go poparzył i "sparaliżował"? Jeśli tak to czy coś z niego jeszcze będzie?

Zapomniałem dodać że ukwiał to Entacmaea quadricolor


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę - był nim Calcinus elegans. Przyłapałem go jak próbował wywalić Tectusa z muszli. Niestety tak go pociął, że przestał się w ogóle ruszać. Turbo też już jest zamknięty w muszli i nawet jak go pyrgam nie daje oznak życia. O dziwo ślimaki nie śmierdzą, ale profilaktycznie przełożyłem je do słoika. Ponieważ widziałem jak krab podgryzał też Hydnoporę Rigidę, poprzebijał Physogyrę, a wcześniej próbował wyeksmitować strombusa z muszli - dostał wieczną banicję. Nie wiem jakie macie doświadczenia z tymi krabami, ale ja już na pewno nigdy więcej nie wsadzę do zbiornika niebieskonogiego. Mam nadzieję, że mój Paguristes cadenati okaże się bardziej pokojowo usposobiony. Na razie nie widziałem aby poczynił jakieś szkody.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzisiaj rano szczena opadła. Wczoraj po przyjściu z roboty zobaczyłem zamiast jednej główki Euphylli łysy szkielet. A dzisiaj rano widziałem, jak polipy z następnej główki wyrywał niebieski. Wywaliłem go do panelu, gdzie już zdążył urwać ramię jakiemuś dzikusowi. Kawał łobuza, fajny zwierz, ale nie warto ryzykować.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też mnie wkurza ostatnio, mam calcinusa laevimanusa, i upodobał sobie jednego z quadri na którym siada muszlą i drażni jego polipy, ten wypompowuje się wtedy całkowicie i wygląda jak flak, do tego ciągle coś zrzuci ehh. Jeśli jest ktoś z okolic bba chętny to oddam za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.