Skocz do zawartości
TMK

pytania o zoo i fitoplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę pytań, do osób które praktykowały hodowle fito i zoo

1. Dostałam zieloną wodę (dzięki AnT) jet to woda wyhodowana z akwarium, zawiera sporo okrzemek. Na wszelki wypadek odlałam trochę i wstawiłam do lodówki. Dziś wyjmuję, a woda jasna, na dole zielony osad zbity w gluty. Był 10 dni w lodówce

Pytanie ile można przechowywać w lodówce rezerwowy zaczyn? czy on padł?

2. Czy można jakoś odcedzić zielone z wody? bo wlewając wodę np do larw wlewamy też niewiadomą ilość fosforanów i azotanów. Ponieważ testy są kolorometryczne to zmierzenie poziomu w zielonej wodzie jest niemożliwe.

3. Jak długo udało Wam się utrzymać czystą hodowlę, jakieś wskazówki?

4. Czy brachionus w sensie hodowli zoo jest słonowodny (bo gatunki są i słodko i słonowodne)

5. Jak dostosować dawkowanie nawozu do zielonej wody? Nawozy są różne, no i zagęszczenie, i ilość, a także szybkość rozmnażania zielonych glonów w wodzie jest różna.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, nie padł- po prostu opadł, wstrząśnij i będzie OK. Trzymałem fito w lodówce najdłużej pół roku i był żywy, trzeba tylko pamiętać żeby wstrząsnąć raz na 2-3 dni.

2. Nie- po prostu nie nawoź kilka dni przed wlaniem planktonu do akwarium.

3. 6 tygodni- po tym czasie hodowla zaczyna się psuć.

4. Jeśli masz Brachionus plicatilis, to słonowodny.

5. "Na oko" - ja nawoziłem raz na tydzień żeby fito po prostu rosło, jeśli potrzebowałem więcej w krótkim czasie, to nawoziłem nawet codziennie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.