Skocz do zawartości
Gość buczi82

no3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

mam maly problem, sali pokazuje ze mam 100 od dluzszego czasu, przed chwila sprawdzilem z ciekawosci API i pokazuje 0, API to syf wiec tak jak napisalem, spr tylko z ciekawosci, ale krewetka zrzucila winylke, korale sie otwieraja, ryby plywaja (odpukac) wiec albo test, albo naprawde mam 100 :/

dzisiaj rano zrobilem fotke, szczerze bylem w szoku bo nawet wasy zostawila hehe

pict0146jj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no chodzi mi o to ze podejrzewam ze mam no3 100 bo mi tak pokazuje salifiert, z ciekawosci sprawdzilem API i pokazuje 0, no ale z tego co slyszalem przy takim no3, korale by sie nie otwieraly, krewetka by raczej nie zrzucila winylki, moze i nawet padla, nie wiem jak ryby by dlugo wytrzymaly... sam nie wiem jakie pytanie zadac hihi nie no czy jest moliwe takie zycie z tak wysokim no3 ???

zaraz zapodam filmik jak to wszystko w akwa wyglada, ale to za jakies pare min bo dlugo sie uploaduje :/

EDIT: a do tego przed chwilka czyscilem szybe z bialego osadu, ktore wygladalo jak mleko, zauwazylem malutkie slimaczki, chyba zaczely sie mnozyc, tylko nie wiem co to, chyba turbo, nie wiem bo sa zaj.. male na 1mm, albo i mniejsze... cos tu musi byc nie tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ponownie wykonać test? Robisz jakieś podmiany? Jaka jest obsada,zbiornik, sprzęt? Krewetka mogła zrzucić wylinkę, czemu nie, ale co do korali to widzę, że ten sarco nie jest otwarty i mam wrażenie, że na tej skałce dużo syfku siedzi, może masz za małą cyrkulacje i gdzieś się resztki pokarmu odkładają? Napisz coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

temat do zamkniecia...

tak jak napisal chodi: OSIOL haha

patrzylem przez filke bo z gory zawsze widzialem 0, a wiedzialem ze cos bylo jak sie patrzy przez fiolke, ale zapomnialem co, ale chodi mnie wlasnie uswiadomil, dzieli sie, wiec no3 mam 100... a sarco jest otwart tylko tak wyglada, bo z innego kata bylo robione zdjecie, ma normalnie polipy, zaraz z reszta filmika pokaze...

a to slimaki:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=273663#273663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

zobacz tutaj, to stary filmik, mam 2 rozne sarco, tej jeden ma dluzsze polipy a ten po prawej ma mniejsze, czasem jest lysy jak kolano, a zaraz zapodam obecny filmik i bedzie wszystko widac dobrze, mam nadzieje :D

stary:

nowy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tej cyrkulacji? Napisz co to za zbiornik. Ja bym spróbował prąd wody zmienić z sarco, bo strasznie go rwie, spróbuj ustawić na przednią szybę i do tafli wody. Kiedy zalany jest zbiornik? Bo wygląda mi na świeżaka, może stąd to NO3, a Ty po prostu za wcześnie startujesz z życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

w moim watku jest wszystko, ale zaraz napisze tylko znajde :D

EDIT:

Zbiornik Juwel 125L

Aqua Medic Miniflotor Protein Skimmer

Grzzalka EHEIM Jager 50W

Pompka Tetra 150

Testy API REEF MASTER i Salifert

Sol TMC TROPIC MARIN BIO ACTIF SALT

Hanna Primo TDS

Oswietlenie iQuatics white 24w T5 14000k x2, 24W T5 Attinic Marine Blue x2, 20w T8 x2

Pompki 2x NANO i marea 3200

Refraktometr

Zywa skala 11kg

Zywy piach 9kg

zbiornik ma okolo 6 m-cy

kurcze rzeczywiscie tego sarco rwie, ale to chyba dlatego ze skalka mi sie obsunela i spadla na niego, a on razem z nia, w weekend sie zabiore za akwa, glony, piach itp, itd...

a NO3 mam 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

wlasnie chodi mnie uswiadamnia co robie zle hehe

zaczne od zmiany oswietlenia na lepsze, sol kupie zwykla TM i zmieszam z ta co mam, odpieniacz narazie styka wiec sobie odpuszcze, albo cos mnie lupnie i kupie jutro TMC v2 400 hehe ale sie zobaczy, w weekend szorowanko :D

aha filmik zapodany :D aha i jak sie pozbyc tego brudu z piasku, to chyba bylo cyjano, chociaz cyjano bardziej fioletowe, ktore pare dni temu wyssalem z akwa... ehhh

nowy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.