Skocz do zawartości
premiero

Wojny chemiczne korali

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia w tej materii? Zauważyłem ostatnio, że moja clavularia kilkanaście razy dziennie wypuszcza białą substancję. Podejrzewam, że to jej element wojny chemicznej, tylko nie bardzo wiem z czym wojuje. Nie ma w jej bezpośrednim sąsiedztwie nic, co by jej mogło przeszkadzać. Niezależnie od tego gdzie ją położę, zachowuje się tak samo. Czy takie częste "plucie" może jakoś zaszkodzić rybom lub bezkręgowcom? Ta wypuszczona zawiesina odrywa się od razu i po jakiś 3 sekundach rozwiewana jest przez pompy cyrkulacyjne. Dwa dni temu przyuważyłem też, że Euphyllia glabrescens wypuściła taki czerwony glut, ale trzymała go dosyć długo. Miał około 10-15 cm, na szczęście inne korale mam w bezpiecznej odległości od niej.

No i jeszcze pytanie - jak długo wypuszczone toksyny są szkodliwe dla innych korali? Do momentu gdy nie oderwą się od "plującego", czy może chmurka chemii przelatująca na drugi koniec akwa wpadająca na innego korala nie pozostaje bez wpływu na niego?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegiel aktywowany do filtracji włącz.

jak bardzo to jest niebezpieczne to nie osmiele sie wyrokowac, ale na pewno masz w wodzie wyzszy poziom roznych zwiazkow, ktore na pewno przez jakis czas nie wplywaja dobrze na inne korale. nie wiem czy podlegaja one jakiemus rozkladowi w czasie czy nie, a jesli tak to jak szybko. wiec generalnie wegiel.

co do euphylli to widzialem tylko ze potrafi wypuscic jeden dlugi polip ktorym stara sie poparzyc inne korale. jesli mowisz czerwony glut to moze to byla zwykla defekacja albo zooxantelle ktorych sie pozbyła ? tylko kolor mi nie pasuje bo raczej powinien byc ciemno brazowy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.