Skocz do zawartości
Tofik

odpieniacz do 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie:

Jaki od pieniacz do 200L?

Zależy mi na sprzęcie docelowym, którego nie będę potem musiał wymieniać, bo jak dla mnie to strata kasy.

Szukamy czegoś co spokojnie sprosta oczyszczaniu wody w akwarium które kiedyś będzie miało większą obsadę - nie zupę rybną, ale objętość akwa musi być maksymalnie wykorzystana :D, nie znaczy to jednak, że szukamy najdroższych.

Zadowolę się również używanym - mam jeszcze czas aby polować na okazje.

Przede wszystkim, musi być cichy, i się nie psuć, łamać itd.

Za pomoc z góry dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deltec mce600 - Radziu ma na sprzedaż w dobrej cenie http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=30302&n=last#bottom

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o nim myślałem, ale 650 to nie mój pułap, myślałem o 300-350 max 400zl

EDIT: poza tym, nie za duży? - on jest do 750L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 750l to duza przesada,do 200l bedzie idealny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami na allegro trafiają się odpieniacze niemieckiej firmy H&S. Sam wyrwałem sprzęcik tej firmy za naprawdę niewielkie pieniądze. Z tego co się orientuję H&S był kiedyś partnerem delteca, o czym świadczyć może podobieństwo produktów obu firm. Niezależnie od firmy 400zł to raczej niezbędne minimum za dobry używany odpieniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozbieraj do delteca mce600. Ja mam go w 240 l (planuję 500l na tym odpienku) i idealnie się sprawdza. Cichy, produkuje ładną pianę i ma miejsce na wkłady. Dla mnie osobiście super sprzęt i jestem z niego bardzo zadowolony:-)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odpieniacz AMT 1000 SL z tą pompą (około 270-280 litrów wody). Jestem bardzo zadowolony. Miałem problem z ustawieniem i uregulowaniem ale jak się go rozkmini działa świetnie i bardzo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.