Skocz do zawartości
premiero

Nie otwierają się

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja poproszę o podpowiedź. Od około 5 dni nie otwierają mi się:

Anthelia

Tubipora Musica

Capnella

Sinularia

Bardzo słabo Clavularia zielona

Słabo pompuje Ricordea

Euphylia Glaberences ledwo wystawia tipy

20100801_1001.JPG20100801_1002.JPG20100801_1003.JPG20100801_1004.JPG20100801_1006.JPG

Pięknie za to prezentują się

Physogyra

Lobophyllia hemprichii

Cluastrea

Favia

Fungia

Hydnopora

Clavularia czerwona

Zoanthusy

Blastomussa Wellsi

20100731_0999.JPG

(Nie zwracajcie uwagi na szybę, akurat przed czyszczeniem :D)

Parametry wody

Zasolenie - 1,0235

Temp. - 25,5

NO2, NO3, NH4, PO4 niewykrywalne Salifertem

CA - 410

Mg - 1240

KH - 8,5

PH - 8,4

Nie wiem o co chodzi. Przez pierwszy miesiąc korale wszystkie pięknie się otwierały. Czy woda za jałowa?

Obsada:

3xAmphirion Occelaris

8xChromis Virdis

1xSalaris Fasaciatus

1xZebrasoma Flavences

Czyściciele:

1xArchaster Typicus

2xLysmata Amboinensis

2xLysmata Wurdemanni

7xTectus fenestratus

2xTurbo

3xStrombus

4xNassarius

2xMitra Papalis

Stomatella (nie wiem ile, dużo :D)

Nie używam żadnej chemii, leję jedynie KH+CA 1 Grotecha i zacząłem podnosić magnez (Kent Tech-M), bo dopiero teraz zauważyłem, że sół AM ma tylko 1200 magnezu (wcześniej nie miałem testów). Raz w tygodniu dodaję po 2,5 ml jodu i strontu z molibdenem. Karmię po 2 kostki rano i 2 kostki wieczorem. Codziennie po zgaszeniu świateł sypię Reef Pearls. Akwarium jest jeszcze młode, nie wyszedłem do końca z glonów, ale z każdym dniem widać więcej skały :D.

Pojawiło się ostatnio cyjano - może to jest problemem?

Aby dopełnić całości powiem, że znalazłem na jednej ze skał taką dziwną rurkę, z której kilkanaście razy dziennie tryska dziwna biała substancja. Myślałem wcześniej że to clavularia, ale to nie była ona - po prostu stała nad tą rurką.

Poniżej zdjęcie tej "rurki" od góry

20100801_1008.JPG

i od dołu

20100801_1009.JPG

Ktoś ma pojęcie co to jest? Wstawię rurkę również do działu identyfikacja.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy sytuacja sie poprawila pytam bo mialem taki sam problem z klewuraria niestety padla zostal jeden polip i drugi powoli wyrasta ale ten pierwszy nadal sie nie otwiera to trwa juz miesiac


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie korale, które się nie otwierały, łącznie z clavularią, w tej chwili ładnie się pompują. Jakie masz parametry wody (zwłaszcza NO3 i PO4). Ja u siebie miałem dosyć długo na poziomie niewykrywalnym przez testy (Salifert). Podejrzewam, że to było przyczyną słabej kondycji zwierzaków. Po zwiększeniu karmienia i podniesieniu NO3 do poziomu 5 [mg/l] korale odżyły. Teraz utrzymuję je na poziomie 5-10 [mg/l] i wygląda na to, że tak być powinno. Dodatkowo zmieniłem układ skał aby woda opływała ją dookoła. U mnie przynajmniej pomogło. Teraz walczę z pasożytami na koralach - zżarły mi już hydnoporę (porobiłem szczepki, mam nadzieję że chociaż jedna przeżyje) i favię (tego nie wiem jak zaszczepić) :strutin Czekam na dostawę broni biologicznej :strutin


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.