Skocz do zawartości
Engell1

wywietrzała wódka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stosuje vodka method od 2 miesięcy - najpierw dozowałem ręcznie a od miesiącą podłączyłem do dozownika.

Wydaje mi się, że teraz przy dozowniku metoda jest mniej skuteczna . . . Może to byc spowodowane "wietrzeniem" wódki ??

Zrobiłem dziurę w nakrętce od wódki włożyłem to niej wężyk od pompy, jest tam luz milimetrowy aby butelka się odpowietrzała - czy w ten sposób wódka może "wywietrzeć" i stracić działanie ??

Jak sądzicie?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a test organoleptyczny wyszedł pozytywnie?

Z tego co wyczytałem alkohol paruje szybciej niż woda, ale biorąc pod uwagę, że masz tylko milimetr przerwy na odpowietrzanie, to chyba dość wątpliwe.

Nie sądzę, żeby sama wódka zmieniła swoje właściwości.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie podlacze do tematu ,stosowalem Vodke przez miesiac zaledwie a potem odlozylem ,'preparat' lezal w sloiku okolo roku ,czy nadal nadaje sie do uzycia czy musze robic nowy roztwor ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam roztworu, ja mam tylko czysta wódkę 40 % w oryginalnej butelce.

A tak na marginesie to jak robi się taki roztwór - ile wódki, octu i cukru?

Czy ZeoStart 2 to jest to samo co taki roztwór ?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSV nadaje sie do uzytku tylko 2 miesiace po rozrobieniu.Zeostart2 to jest preparat o podobnym skladzie tylko z dodatkiem srodka konserwujacego.No i ZS2 jest bardziej wydajny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 ml czystej wódki

50 ml octu tylko i wyłącznie jabłkowego

i ja teraz daje 2 łyżki stołowe cukru,szczelnie zamknięte


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym,że na pewno należy mieszać ten roztwór a przy pompie dozujące byłoby to trudne do zrealizowania.

Zostaję przy wódce

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.