Skocz do zawartości
Kris_77

nowy TOTM

Rekomendowane odpowiedzi

http://reefkeeping.com/joomla/index.php/current-issue/article/66-tank-of-the-month

duże, fajne ryby, fajne zdrowe korale, wszystko gra - ale już po raz kolejny TOTM zaniża poziom ogólnego odbioru - jakoś tak nijako - może to kwestia zdjęć, może chaosu w środku, może niepoczyszczonych szyb z alg (które mi przeszkadzają a innych zachwycają)

także ja z zachwytami czekam na kolejnych Polaków ;)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiornik, dużo przestrzeni, ale nie podoba mi się ta "wystawka" na dnie...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się nie podoba na pierwszy rzut oka. Pomijam tu kwestię gustu bo o tym podobno nie ma sensu dyskutować.

No ale ocena wyłącznie kompozycji jest chyba dla tego zbiornika mocno krzywdząca. "Źle" wygląda w ujęciu ogólnym ale z bliska... to już inna bajka. Widać, że zwierzaki mają dobre warunki i wiele z nich ma okazję zachowywać się w miarę naturalnie. To bardzo ważne bo oprócz miłego widoku fajnie mieć świadomość, że coraz rzadziej zabijamy nasze zwierzęta.

Z innej strony, bardzo budujące jest to, że nam się to akwarium "nie podoba". Bo oznacza to, że staliśmy się bardzo wymagający. Jeszcze 4-5 lat temu śliniłbym monitor z takim zbiornikiem a teraz widzę, że ja bym zrobił to inaczej. Akwarystyka morska zrobiła w Polsce spory krok naprzód - działamy bardziej świadomie a to bardzo dobry objaw.

Chyba.

;)

W każdym razie na TOTM'a to chyba ten zbiornik nie zasłużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdyby zdjac korale z dna byloby super. A co do alg wapiennych to panowie bez przesady, to nie jest akwarium 300l gdzie wystarczy machnac pare razy skrobakiem, tylko 2000l i trzeba by sie naprawde mocno napracowac aby to utrzymac bez alg. Sam jestem zwolennikiem akwarii wygladajacych sterylnie, ale tylko do rozmiaru jakis 700l, potem to juz wiecej zachodu niz korzysci.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy gosc jest dosyc popularny w Usa ,moze Slawek Krzyzanowski cos wiecej o nim napisze,akwarium ok ale nie powala,zdecydowanie stac go na lepsze -oczywiscie pisze o tym TOTM z sierpnia,nowy TOTM bardzo profesjonalny ladne korale i kolory,ale aquascaping nie w moim stylu


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik!!!!

Kondycja korali perfekcyjna.

Jedyne co mi się nie podoba to ułożenie skały .... zupełnie nie w moim guście.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio hiacyntus 55 cm :) hehehe 1/3 mojego baniaka jak bym wsadził :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.