Skocz do zawartości
Gość buczi82

Sump

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam prsbe do osob ktore maja opanowany projekt sumpa...

wczoraj zamowilem pudelko przelewowe 3500 l/h jakos tak, akwa mam 125L, no i teraz, w szafce mam tyle msca:

25cm szerokie

45cm dlugie

35cm wysokie, ale moze byc wyzsze bo moge zdemontowa polke...

nie wiem ile tych przegrod powinno byc, jakie odleglosci itp, prosze wiec o jakis projekt ktory moglbym zaniesz do szklarza ktory by mi takiego sumpa zrobil...

jesli macie jakies pytania potrzebne do projektu to prosze pisac, bo nie wime czy cos jeszcze powinienem napisac...

aha i jaka grubosc powinna byc szkla i jaki silikon, czy moze byc normalny czy ma byc jakis specjalny ???

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ok Natan, ale Ty masz tam sump pod 400L a ja mam zaledwie 125L, wiec nie wydaje mi sie ze do mojego sumpa bedzie potrzebne tyle przegrod...

czytalem ten watek i widzialem sumpa: ( http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=30455&n=unread#unread )

ale tez nie wiem czy by byl dobry, ja leniwy nie jestem tylko nie kazdy ma pojecie o wszystkin, dla mnie to nie problem narysowac, dac do szklarza i powiem rob, nie robilem wczesniej zadnego sumpa, nie wiem jakie powinny byc odleglosci itp itd, jak ktos to juz robil to dla niego nie jest problem, tez jest inaczej jak masz komin itp, ja komina nie mam, bedzie pudelko przelewowe to tez inna sprawa, tak mi sie wydaje... nie wiem...

wiec prosze o pomoc, jesli taki sump jak ma fifek jest ok to spoko, taki zrobie, tylko wlasnie chodzi mi o odleglosci takie jak zauwazono u fifka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a myślisz że jak ja robiłem tamten sump to wcześniej zrobiłem 10 innych ? nie, nie zrobiłem - siadłem i przeczytałem 50 tematów na temat sumpów i zrobiłem swój projekt.

więc, tak, twierdze że jesteś leniwy.

i sump nie jest pod 400 litrów - bo to był sump Romana Rożka tylko pod 180 litrów, a jak byś poszukał to znajdziesz mój aktualny sump pod akwarium 135 litrów. ale trzeba chcieć. wiec może być cięzko.

przegród robisz tyle ile Ci potrzeba - minimum dwie.

pierwsza przegroda musi mieć taka szerokość by do niej wszedł odpieniacz, a druga taka szerokość by się zmieściła w niej pompa powrotna.

grubość szyby - tak jak byś robił akwarium 4 lub 6 dla małych sumpów, w zależności od pojemności.

teraz gdy już posiadasz tą tajemną wiedzę zrób projekt i wrzuć go tutaj do oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no moze masz racje, ciut za leniwy jestem, ale tez nie wiem do koca jak powinno byc, tak wiec chcialbym takie cos, ale prosze o pomoc jesli chodzi o przestrzen, gdzie ile powinno czego byc i wysokosc przegrod i jaka gruba w koncu ma byc ta szyba, nei wiem 8mm czy dac 10mm ??

aha wysokosc bedzie 35 cm, no chyba ze powinno byc wyzej to zrobie wyzej, ale jak moze byc 35 to niech tak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób dwie przegrody bo trzy nie wejda.

szyba 6 mm

komora z pompa 12 cm długości (NJ wejdzie spokojnie)

i druga komora na odpieniacz wyjdzie jakies ok 28 cm

wysokosć pierwszej tafli powiedzmy 23 cm, a drugiej 21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

jeszcze tylko ktora ma byc z ktorej strony i bedzie wszystko, dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hehe no tak nizsza ma byc na powrocie ;p

dzieki, jutro do szklarza lece ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że podbijam stary wątek, ale nie będę zakładał nowego, żeby nie zaśmiecać. Oczywiście, nie obyło się bez problemów i szklarz zrobił sump 55x43x40 ze szkła 4mm Sump gotowy do odbioru, tylko martwi mnie grubość 4mm. Odbierać czy reklamować? Doradzicie? Skały nie będzie w sumpie - tylko dwie komory na pompki i odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 4mm szkla i jest ok.Takze odbieraj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277308 Peniek :

Ja mam z 4mm szkla i jest ok.Takze odbieraj.

Ja sump 70L również miałem ze szkła 4mm i funkcjonował. Jak będzie dobrze złożony i sklejony nie powinno być żadnych problemów.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.