Skocz do zawartości
Malawi

15l oceanu Malawi'ego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, po wielu miesiącach czytania forum, zaczęło istnieć moje pierwsze akwarium morskie. Co prawda 15 l, wiem że to nie wiele, ale chciałem po prostu spróbować z takim litrażem. Jak się nie uda to trudno, choć musi się udać, jakoś :-)

Co nieco o zbiorniku:

Akwarium: 34 x 17 x24 cm

Cyrkulacja: Pompka Atman at 301 300l/h

Oświetlenie: 2x8w T5 6500K i actynic

Hydrometr,termometr: Hagen

Żywa skała: 2kg z Erybki

Sól:Preis

Dzień 1

Akwarium w komplecie, doszła żywa skała.

Zdjęcia:

a10e8f2542b34c4cmed.jpg

0bd0b5f9aad3e3a3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malawi,witam,na poczatek jesli masz mozliwosc to zmien sobie swietlowke na nieco "wiekszej" barwie[powyzej 10 000K],w reefshopie mozna dostac swietlowki ledowe 30cm,wydaje mi sie iz lepiej by sie nadaly,cykl oswietleniowy na poczatku tylko kilka godz,dolorz tez jeszcze jakas mala pompke cyrkulacyjna,dobra sol do podmian,jakies bakterie tez by sie przydaly,nic nie piszesz o wodzie do akwa?pozdrawiam i zycze szczescia i powodzenia

p.s.do licha to chyba najmniejsze akwa na forum,jescze raz powodzenia


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Fajny litraż :clowning Tylko zrób pokrywę, bo przy takim małym akwarium zasolenie będzie dość szybko skakać. Przy okazji pokrywa zakryje świetlówki, i akwa będzie ładniej wyglądać. Piasku narazie nie wrzucaj, poczekaj aż ze skały wyleci cały syf. pooglądaj te akwaria - podobne litraże jak twój klik i przy okazji złapiesz pomysł na akwa. Trzymam kciuki :tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pokrywę to mam 2 ,,wyjścia"

a) mieć pokrywę i wysoką temperaturę,

:clowning nie mieć pokrywy i skakające zasolenie, :tongues,

ale narazie niech będzie tak jak jest, bo szczerze napisawszy czekam na nowy produkt Aquaela:)

Świetlówka też zostanie, choć wiem, mogę mieć masę glonów. 10000K ma phillips aquarelle też T5 8W.

Bakterii nie będę wlewał ani żadnych innych przyspieszaczy, wole spokojnie przeczekać dojrzewanie, mam nadzieję, że wkrótce się zacznie, co prawda skała 3 tygodnie przeleżała w sklepie, ale jej nie czyściłem, więc chyba nie będzie z tym problemu.

Dzień 2

Z ciekawości zrobiłem testy i oto co wyszło( jeśli kolor był ,,pomiędzy" to wyniki podane są z nadmiarem) :

NO2: 0,5 ppm ( mg/l)

NO3: 12 ppm (mg/l)

KH: 180 ppm

pH: zaskakująco niskie, około 7 jak nie mniej, ale chyba test jest niedokładny, lub ja źle odczytuje:)

Zasolenie: 1,022-1,023

Temperatura: 24,5-25,5 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Quote

#277134 Malawi :

KH: 180 ppm

A ile to stopni niemieckich?

10.0 :clowning

Dzień 3

Coraz więcej życia wychodzi ze skały. Ale chyba już na jakiegoś krabika zabójcę czy ślimaka nie ma co liczyć:tongues

Czekam na dojrzewanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t5 8W widzialem tylko do 18,000k a blue nie. tez bym chcial wiedziec gdzie kupiles bo nosze sie od jakiegos czasu z zalozeniem takiego malenstwa


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.