Skocz do zawartości
wrobal2

3 tygodnie ,maly problem.

Rekomendowane odpowiedzi

po oklolo 2 tygodniach zaczely rosnac w akwarium mi glony,zastanawiam sie co zainstalowac (uv seralizer czy phosban reactor),prosze o sugestje


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalałeś 2 tygodnie temu ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post mnie rozbił Pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki żywot będą miały te dwie rybki :|

Wrobal2, dłuuugie wieczory spędzone nad działem dla nowicjuszy i przyklejonymi tematami Cię czekają.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony pojawiły się tydzień temu czyli po 2 tygodniach od założenia,

kapuhy 2 rybki,2 ślimaki,jeden krab bo jeden już padł chyba z głodu,temu jestem na tej stronie aby się czegoś nauczyć od tych co widza więcej.


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak już poczytasz kilka wątków na temat zakładania zbiorników dowiesz się, że akwarium morskie dojrzewa. Zalewasz akwa, wkładasz skałe i czekasz, aż wszystkie plagi się zakończą, no3 spadnie do 0 i wtedy na prób możesz wsadzić jakiegoś calcinusa. Zacząłeś zdecydowanie za wcześnie ze zwierzakami, może się to dla nich źle skończyć, ale niekoniecznie, znanych jest kilka przypadków gdzie podopieczni jednak trochę pożyli:waving

U Ciebie jak widać proces dojrzewania dopiero raczkuje. Cierpliwość to podstawa w akwarystyce morskiej, pamiętaj. Zbiornik kiedyś na pewno będzie ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza 2 kawalkami to co to jest za skala,ceramika, tuf wapienny


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wrobal2,co to za rodzaj "bialej skaly" na spodzie?,jakis rodzaj tufu wapiennego,czy martwa skala jako wypelnienie?,nic nie napisales na temat sprzetu,swiatelko jak podejrzewam swiecisz do bolu?,kolega lizard dobrze ci radzil,zacznij od dzialu dla nowicjuszy-naprawde bez urazy :clowning,to konieczne aby zaczac przerabiac zawarta tam pozyteczna wiedze-to naprawde nic nie kosztuje,a jest wielce pozadane,pozdrawiam

p.s.uwierz mi iz zalorzylem zbiornik tak samo jak ty-bo wydawalo mi sie to "latwe"-jeden z starszych morszczakow szybko sprowadzil mnie na ziemie -i dobrze zrobil :(,jestem mu za to wdzieczny,morszczyzna to nie zachcianka,lecz szkola cierpliwosci i odpowiedzialnosci

p.s.2.kolega vitekzawada mnie ubiegl :tongues

pkt. 8 Regulaminu


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozwiązaniach z pierwszego posta nawet nie myśl. Musisz sam poczytać i przyswoić podstawy morszczyzny, nikt Ci tego tutaj nie wytłumaczy - po prostu to zbyt dużo wiedzy, a wszystko już poopisywane w przyklejonych tematach. Przeczytasz chociaż jeden i już będziesz wiedział, gdzie walnąłeś byki.

Miłej lektury :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitekzawada chodzi ci o te 2 male kawałki jeden na środku a jeden z lewej?


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego @wrobal2, jak możesz to oddaj do sklepu ten tuff wapienny,a ten co go Ci sprzedał grilla niech sobie obuduje ,a Ty kup sobie 100% zywą skałę, bo z tym tuffem to mozesz miec potem same problemy glony itd. Jak możesz kup sobie szczepy bakterii i dawaj codziennie do akwarium. Dwa tygodnie to za mało żeby co kolwiek tam zywego wpuszczać, za 2 lub 3 miesiace jak wszystko bedzie ok, to wtedy zaczniesz zasiedlac akwarium i to nawet za duzo nie powkładasz do takiego małego akwarium. A na kolegów z forum się nie denerwuj bo co niektórzy jakis czas temu sami nic nie wiedzieli:reading

acha i wyjmij z akwarium te kolumny:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277536 wrobal2 :

vitekzawada chodzi ci o te 2 male kawałki jeden na środku a jeden z lewej?

chodzi o to ze 2 kawalki to zywa skala,a reszta to nie wiadomo co i na tym masz glony,pozniej bedzi bardziej kolorowo i bedzie ci zarastac glonami,na skale sie nie oszczedza zwlaszcza ze duzo jej nie potrzebujesz,termometr co masz pewnie juwel jak sie nie myle,z dokladnoscia to wiele ma do zyczenia,pozatym pompka cyrkulacyjna,troche kiepska daje strumien punktowy,to bym tez zmienil zwlaszcza ze jest duzy wybor na rynku,mozna cos dobrac do twojego litrazu,zaczeles przygode z morskim hobby tak na szybkiego duzeo rzeczy nie przemyslane,choc by te biedne rybki,jeszcze solanka dobrze sie nie przezarla a ty siup ryby do akwa,na ale coz powodzenia


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze niektórym się nie podoba to co zrobiłem ale jest już po fakcie i tak będzie ,co do tej pompy to miała ona być do czego inneg(napewno zostanie w kurtce zmieniona) narazie tak zostaje


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrótce chyba, nie wiem jak Ty do zbiornika w kurtce wejdziesz :clowning

żartuje sobie, nic się nie dołuj, w miarę stosuj się do rad, na pewno nie są złe i wszyscy chcemy dobrze, jak coś robić to raz, a porządnie! I pamietaj, kto oszczędza - płaci 2x albo i lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.