Skocz do zawartości
7220481

[380] Sprzęt do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono !

Jako, że jestem na 5 minut przed zakupami chciałem się utwierdzić w poprawności konfiguracji sprzętu:

I tak:

1. Akwarium OW 120x60x55 + sump 120l. już zamówione.

2. Odpieniacz bubble-magus BM150 PRO na Aquabee 2000/1 (podają, że na 1000l.) czy wystarczy na 500l. w obiegu ?

3. 2 x JVP 201 (2x6000l.) Czy taka cyrkulacja wystarczy ? (ew. mogę dokupić jeszcze jedną)

4. Pompa główna OR3500 lub New Jet 3000 lun Eheim 1260(2400l/h). Skłaniam się ku NJ3000. Czy warto dać dwa razy więcej za Eheima przy mniejszej mocy?

5. Oświetlenie...i tutaj pojawiają się schody ponieważ planuję zestaw DIY 2xHQI 150W+4xT5 54W ale na razie będzie tylko 4xT5. Myślałem o 2xATI blue plus + 2x ATI aqua blue) a później HQI. Czy to na razie będzie dobrze wyglądać ? Proszę o opinie jakie świetlówki żeby nie było za biało/niebiesko.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Bardzo dobre odpieniacze, sam mam takiego :clowning da radę.

3. Wydaje mi się że możesz potrzebować jeszcze jednej dla twardzieli.

4. Polecam NJ.

5. poszukaj tematu chyba był wczoraj z foto dla różnych wartości kanałów biały/niebieski. Generalnie dołożysz HQI i cała zabawa z barwą będzie od nowa.


300L LR:40kg LS:18kg Start 05.2010

Bubble Magus NAC6A, NJ1700, 2x JVP-102, 2x24W ATI BluePlus + 2x24W SylvaniaCoralstar + HQI

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=37879 zasypy do reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Czy ktoś jeszcze wypowie się odnośnie światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.