Skocz do zawartości
baddboy

reefmax - katastrofa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dziś przychodzę do domu, patrzę na akwa i masakra...woda biała, piękny ukwiał Quadri padnięty (mam nadzieję że się podniesie), kilka ładniuchnych rybek do góry brzuchem + wszystkie krewetki, korale padnięte....no masakra.

Zastanawiałem się o co chodzi...wczoraj killowałem aptasie jousem i stwierdziłem, że pewnie wykończyłem tym akwa (chociaż pisze reefsafe). Mówię, wymienię z 30 litrów wody i dam węgiel...może oczyści no i zobaczyłem na termometrze 33C - woda dostała niezłej temperatury. Mam w środku dwie małe grzałki Aquaela więc je od razu wyciągnąłem do późniejszego sprawdzenia....chyba musiał nawalić jakiś termostat bi inaczej skąd taka temperatura.

Na razie wszystko wygląda bardzo słabo. Czy coś oprócz tej podmiany, węgla , wyciągnięcia tego co zdechło i co widzę, obniżenia temperatury powiniennem zrobić jeszcze?


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopatruj się innej przyczyny, chwilowo taka temperatura nie powinna doprowadzić do zgonów, w ostatnie ekstremalne upały w zbiorniku mojego ojca przez kilka dni było 35 stopni i padła tylko ksenia i pseudogorgonia, co prawda np. ukwiały wyrzuciły zooksantele ale przeżyły i temperatura taka utrzymywała się przez kilka dni.

W moim zbiorniku w upalne di są 30-32 stopnie cały czas i wszystko wygląda gitarowo.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to połączenie joesjuice i wysokiej temperatury ?


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak dokładnie działa joesjuice ale któryś z tych preparatów na aptasie ma ograniczenia co do dobowej dawki jaką można podac do akwarium ponieważ radykalnie zmienia pH

Pamiętam że kiedyś też odwaliłem taki numer i w jeden dzień wstrzyknąłem w aptasie (lub obok:strutin) kilkadziesiąt ml preparatu, akwarium na drugi dzień też wyglądało fatalnie ale nic nie zdechło.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.