Skocz do zawartości
Gość dieter25

63l Moje pierwsze morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

witam

Moje pierwsze zakładanie akwarium morskiego,oczywiście liczę cały czas na Wasze porady.

Chciałbym podziękować nice (nika) oraz LiZaRd-owi za pomoc oraz cierpliwość do mnie:)

akwarium 60x35x30

żywa skała 6kg

oświetlenie 2x24w T5 blau marine i actinic

woda ro-di

bakterie hagen cycle na start

cyrkulacja jvp 101 3000l/h

grzałka weipro 50w

przeglądanie skały (żona ma lepszy wzrok więc to jej praca była ,niestety skałę kupiliśmy w ten sam dzień co pozostałe akcesoria i musiała czekać zawinięta w gazetki 24 godziny.

zakupy zrobione w erybce (profesjonalne podejście do klienta)

teraz układanie skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję startu!

teraz przed Tobą przed Wami najciekawsze momenty, obserwowanie życia wychodzącego ze skały i słodkie "nic nie robienie" :)

oczywiście nie dosłownie, ale generalnie teraz czekamy aż akwarium "zaskoczy".

mimo wszystko ja skłaniałabym się ku dwóm popmkom, ale może i ta jedna będzie ładnie "zakręcać"

życzę radości z solenia i cierpliwości.

pozdrawiam

Monika


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadź z bakteriami i już myśl powoli o jakimś odpieniaczu, jak skompletujesz cały sprzęt, wszystko ładnie dojrzeje, wtedy pomyślimy o jakiejś obsadzie. Niech Cie nie korci kupować jakichś zwierzaków, wiele osób ulega :) Powodzenia, służę pomocą, jak co to wal!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

własnie myślłem kupić 2 koralie nano ale tak wyszło że kupiłem tą nieszczęsna jvp 101(głośna jak nie wiem)

Nie wiem czy nie za niebiesko w moim akwa.Taki układ mi doradziła pani w erybce.

czeka mnie jeszcze ten odpieniacz i jakaś obudowa oświetlenia (mysle zrobic ze spienionego pcv).

Mam dziwne kH bo wynosi 5,czy nie za mało?

A z nemo muszę zaczekac do grudnia aż sie ustabilizuje wszystko szkoda bo już dzieciaki z żoną mi trują głowę kiedy bedzie nemuś.

sól jaką zastosowałem to TM bio actif

dziś założe kaskade z watą filtracyjną bo skała trochę puszcza brud,a piasek żywy wsypie za jakiś miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dieter25, dokup jeszcze koralie 1 i będzie dobrze. dołożyłabym też jeszcze jedną świetlówkę - białą (ati special). nie wiem (nie widzę na fotkach) jak są zamontowane te dwie: czy to lampka czy belka?

kh 5? na TM bio-actiff? to faktycznie dziwnie niskie, bo z solanki u mnie np. było 11 .

jakimi testami uzyskałeś taki wynik?

testy nowe czy używane? i jakiej firmy? i jesteś pewien pomiaru? powtarzałeś drugi/trzeci raz?

ps. nie myśl na razie o zakupach zwierzaków :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Zdecydowanie przed Tobą najfajniejszy moment z całej zabawy z akwarium:) Jeśli chodzi o JVP-101 spróbuj pokombinować z trzpieniem i gumką, wyjmij go kilka razy, odwróć, przełóż itp:) W pewnym momencie zacznie działać cicho. Mam akwarium w sypialni, obie działają w tej chwili bezgłośnie:)

Powodzenia i trzymam kciuki:)

Pozdrawiam,

Łukasz


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

myślisz nika że jak dołoże jedną białą bedzie o.k.

A jak bym zwykłe białe ledy dokleił? mam tego mnóstwo metrów.

Jak dokupię koralie 1 to boję się że bedzie młyn w akwarium,może lepiej nano.

Wiesz testy z sery mam,bo jeszcze malawi 200 litrów posiadam i krewetkarium:)

a oświetlenie to belka z odbłysnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dieter25, oj chyba trzeba powrócić do czytania tematów przyklejonych, bo:

-testy nie do słodkiej wody i to takie co zostały... kup saliferta, tropic marin. i wtedy porozmawiamy o wynikach i parametrach. :)

-oświetlenie, tak jak pisałam wyżej, ja dołożyłabym trzecią białą T5, zrobiła koronę maskującą i już. ledy z "taśmy na metry" nie nadają się do morskiego, o czym wiesz :)

i co do cyrkulacji, mimo wszystko kupiłabym 1, wyloty pomp skierujesz ku górze i będzie dobrze. ewentualnie tą jvp wymieniłabym na drugą 1 lub nano, ale tylko ze względu na wielkość.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278332 nika :

i co do cyrkulacji, mimo wszystko kupiłabym 1, wyloty pomp skierujesz ku górze i będzie dobrze. ewentualnie tą jvp wymieniłabym na drugą 1 lub nano, ale tylko ze względu na wielkość.

Nie za duża ta cyrkulacja będzie? JVP i 1 dadzą w sumie cyrkulację 70x. Już teraz jest prawie 50x. Ja mam identyczne akwa z jedną koralią 1 i muszę kombinować, żeby mi piasku nie wywiewało.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rysio2000, będzie dużo, racja. chociaż ja jestem zwolennikiem dwóch pomp w akwarium, wtedy moim zdaniem, łatwiej ustawić dobrze cykrulację - tak aby woda "krążyła". idealnie by było 2xkoralia 1, lub 1 + nano. tak mi się wydaje, zwłaszcza że nie ma tam sumpa/panelu --> więc nawet nic "z pomwrotu" nie da się wykorzystać do "wirowania".


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam akwarium 63x35x40 z panelem 12x35x40 i do tego cyrkulacja to Koralia Nano + Koralia 1 plus pompa z panela i jest ok. Przy jednej Nano było za mało a JVP-101 i Nano za dużo.

Będę śledzić wątek bo będzie ciekawie :)

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No już najwyższa pora było wsypać żywy piach.(bio activ live aragonite)

Niezłe mleko się zrobiło.Do akwarium również trafił krab niebiesko nogi i slimaczek,pierwsi mieszkancy.

dokupiłem też 3 kg skały niech akwa już sobie spokojnie dojrzewa dalej bo pewnie po wsypaniu 9 kg piasku i dołożeniu skały dojrzewanie ruszy jeszcze raz.Dołożyłem także T5 24W zgodnie z zaleceniami @niki ati aquablue special.

dokupiłem również koralie nano więc teraz już ładnie kręcą wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym środkowym zdjęciu wygląda jakby miało co najmniej 200L :)

ja za chwilę też odpalam swoje ale trochę mniejsze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

no to się zaczęło...

po wsypaniu żywego piachu dojrzewanie ruszyło na całego nie nadążam zdrapywać glonów z szyb.

a oto zdjęcia plagi zielonych nitek

oczywiście sam się też przyczyniłem do tego bo zacząłem długo świecić tzn.10 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glony niech podrosna i wtedy warto je rwac i wyciagac z akwarium. Zdrapywane sie rozpuszcza oddajac co wybraly z wody i w ten sposob dostarcza pozywienie nastepnemu pokoleniu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Troszkę czasu minęło.Zbiornikowi jeszcze dużo brakuje no ale pokaże to co jest na dzien dzisiejszy.

euphylia od @nikel dzięki ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.