Skocz do zawartości
Tofik

Filtr DI - taniej.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ro3, ale brak w nim filtra DI - muszę go dokupić.

I teraz pytanie:

Na allegro są po 99-130zl

za 99 jest "biały"

za 130 przeźroczysty

Ale znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/item1089457299_filtr_demi_di_do_demineralizacji_wody_mb400_mb20.html

Czy mogę kupić ten za 59zl? Czy się nie nada?

Przekopałem forum w celu zrozumienia czym się różni żywica 20 od 400, - był nawet temat w którymś ktoś pyta co to za różnica jednak nikt nie wiedział, dlatego pytanie: Czy ten się nada? Czy warto wydać dodatkowe 30-40zl na ten z żywicą 20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się.A zywica MB400 i MB20 jest w tej samej cenie,wiec nic nie bedziesz doplacal do MB20.Tylko ten z linku jest pewnie bez zywicy w zestawie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie uważnie opis aukcji:

"zawartość zestawu:

- filtr Demi 10 cali z puszką na żywicę i zywicą MB400

- 2 kształtki podłączeniowe do wężyka 6 mm.

- instrukcja montazu i obsługi filtra "

To co brać?

O ktoś był wyżej :), to tylko pytanie z kąd taka różnica w cenie? Może mb 400 jest gorsza?

ort. pkt 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze maja wyprzedaz i tyle,bo faktycznie troche tanio z zywica w zestawie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278179 Tofik :

...

Przekopałem forum w celu zrozumienia czym się różni żywica 20 od 400, - był nawet temat w którymś ktoś pyta co to za różnica jednak nikt nie wiedział, dlatego pytanie: Czy ten się nada? Czy warto wydać dodatkowe 30-40zl na ten z żywicą 20?

w tym temacie można poczytać o różnicach, powtarzając po innych MB20 jest wydajniejsza (?) bo MB400 jest regenerowana (?).

nie wiem sama nie sprawdzałam, bo używam cały czas MB-20. Dobrze jest kupować żywicę z pewnego źródła, były takie momenty że "rozchodziła się" regenerowana żywica i pojawiały się okrzemkowe problemy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie widać.

przezroczysty jest o tyle fajny ze przez pierwszy dzień sobie patrzysz jak przez niego woda płynie i tyle.

zywice wymieniasz gdy tds pokaze więcej niż 0, czyli 1 - zadnego syfu w niej nie ma bo syf zatrzymują prefiltry a potem membrana.

nie wiem na jakiej podstawie "na oko" widzicie czy zywica się zużyła czy nie, bo ja nie widze żadnej różnicy, poza ta na tds-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie kupilem na tej stronce to chyba ta sama firma co na allegro.


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anubis o to właśnie mi chodziło!

To tą stronkę widziałem i potem zgubiłem do niej link.

Dziękuję :)

Aha, a popropos - zgubiłem 2 podkładki te niebieskie, które się wciska przy montażu wężyków - te w kształcie litery C.

Wiecie gdzie można je dokupić?

EDit: znalazłem :)http://www.woda.com.pl/index.php?p162,a4lc-bl-spinka-blokujaca-mechanizm-szybkozlaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.